Союз Києва і Варшави: випробування грошима та довірою

ПОЛІТИКА
16.12.2022, 07:12
Союз Києва і Варшави: випробування грошима та довірою
Фото: Google

У польсько-українських взаєминах наприкінці 2022 року настає момент істини. Основні питання, як завжди, у... грошах і довірі!

Очевидно, що блокування Польщею пакетної угоди Європейського союзу, де одним з пунктів є допомога Україні на €18 мільярдів на 2023 рік, російська пропаганда використає по повній програмі. Це вам не маячня Сєргєя Наришкіна, а факт із цифрою.

Проте, як завжди, є кілька важливих "але". Наведу їх по пунктах:

  1. Польща лишається вірною союзницею, солідарною з Україною (згадайте про понад 200 танків Т-72 та дивізіон САУ "Krab", які нам передали поляки).
  2. Польща викладається по повній для допомоги нашим біженцям та ЗСУ у протистоянні російській навалі, і "Bayraktar" від Славоміра Сєраковського, і 75% наших біженців, які живуть у сім'ях, і потік вантажів з/в Україну – всі ці факти реально вражають.
  3. Блокування конкретного документа Варшавою – це економічні проблеми самої РП (податки), які не пов'язані з бажанням зменшити допомогу Україні (так, на жаль, буває. Як і те, що посилення Польщі в ЄС не до смаку Німеччині та іншим "старосвітським" країнам).
  4. Швидше за все, це питання вирішиться до кінця грудня на рівні ЄС. Прикладів чимало, треба лише пошукати, подивіться, зрештою, на Віктора Орбана.
  5. Поза всяким сумнівом, Кремль використовуватиме будь-яку нагоду для того, щоби вбити клин між Україною та Польщею. І буде сіяти "зраду" на всіх рівнях, через корисних дурнів та нахабну брехню.
Особисто я знаю: у битві на майбутнє без Москви Польща на нашому боці!
Автор : Євген Магда
Читайте також:
Світ
Невдовзі Суомі офіційно поповнить лави Північноатлантичного альянсу, бо Туреччина з Угорщиною не чинитимуть перепон на шляху вступу.
17 березня, 18:36
Політика
Багаторічні всесторонні міцні взаємини Києва з Токіо зближують наші далекі одна від одної країни попри відстань і різницю у культурі.
09 березня, 19:57
Політика
Диктаторський комуністичний режим Китаю запропонував Україні свій варіант завершення війни проти РФ, який наразі розглядають.
21 лютого, 20:05
Війна
Зазначається, що лідери обговорили тісну координацію з питань підтримки України, в тому числі оборонну, економічну й гуманітарну допомогу.
21 лютого, 11:19
Війна
Одним з елементів "формули миру" авторства Сі Цзіньпіна є відтягування голосів на Генеральній Асамблеї ООН від проукраїнських резолюцій.
20 лютого, 21:22
Світ
Вашинґтон став новим зовнішньополітичним куратором Баку і Єревана, примирення яких покладе край багаторічному двосторонньому конфлікту.
18 лютого, 21:24