Спалах пташиного грипу виявили на Кропивниччині

27.09.2024, 14:55
Спалах пташиного грипу виявили на Кропивниччині

Вдалося встановити, що захворювання поширилося 17 вересня і до тепер загинуло 60 курей, 14 качок і 19 гусей. Тривають локалізаційні заходи.

Про це заявили у пресслужбі Кропивницького районного управління головного управління Державної служби України із питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Ситуація контрольована.

Зазначається, що загибель свійської птиці виявлено у приватному домоволодінні у селі Созонівка. Фахівці районного управління Держпродспоживслужби та ветеринарної лікарні виїхали на місце для проведення невідкладного епізоотичного розслідування.

«На момент обстеження особистого господарства було виявлено загиблу птицю (3 курей, 1 качку та 1 гуску), у наявної живої птиці спостерігались клінічні ознаки пташиного грипу: відмова від корму та води, пригнічений стан, діарея, ціаноз гребня. Зі слів власниці, вже загинуло 58 курей, 6 качок, 22 індики та 7 гусей; усього ж у господарстві утримувалось 128 птахів», — повідомили чиновники.

Водночас у сусідній із Полтавщиною області також зафіксовано кілька десятків випадків сказу тварин. Хворіють собаки, коти, лисиці та худоба, на щастя, серед людей захворювання на сказ не встановлено медико-лабораторною експертизою.

Доволі знаково, але раніше медіаагенція «Останній Бастіон» уже сповіщала читачів про те, що на Полтавщини виявили незаконне поховання тварин з африканською чумою свиней. Зловмисників розшукують.

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Службова недбалість посадовця в одному із лісництв Ніжинського району спричинила тяжкі наслідки. Розпочато досудове розслідування.
14:54
Кримінал
44-річний мешканець міста Радомишль засуджений за відправлення посилок. У них були отруйні психотропні засоби для в'язнів виправних установ.
17 червня, 08:24
Кримінал
Надзвичайна подія сталася у Національному парку «Тузловські лимани». В озері Шагани затримали порушників із Білгорода-Дністровського.
15 червня, 08:12
Полтава
Розпочата «Останній Бастіон» справа з увічнення на Полтавщині першого президента Ічкерії триває. Естафету підхопили кременчуківці.
13 червня, 14:50
Кримінал
Недобросовісний орендар занедбав угіддя у долині річки Сугоклія. Тепер ділянками має знову розпоряджатися Кетрисанівська сільська рада.
12 червня, 21:43
Кримінал
Збувач отруйних синтетичних засобів і психотропних речовин постане перед вітчизняною Фемідою. Громадянину загрожує до 10 років ув'язнення.
11 червня, 05:09