Спікер Маккарті залишив 300$ млн для Києва в бюджетних законопроєктах, які розглядає Конгрес США

СВІТ
25.09.2023, 06:42
Спікер Палати представників Конгресу Кевін Маккарті
Спікер Палати представників Конгресу Кевін Маккарті

Допомогу обсягом 300 мільйонів доларів для України включено до проектів законів про бюджетні асигнування.

Спікер Палати представників Конгресу США Кевін Маккарті заявив в суботу, що «стало надто важко» вжити кроків, щоб усунути цю допомогу із запланованих асигнувань Пентагону та Держдепу, тому «ми залишаємо це».

Раніше в п'ятницю він вказував, що допомога Україні буде голосуватись окремо від загального бюджетного законодавства.

Наступного тижня, за очікуваннями, Конгрес США проголосує за чотири законопроєкти, які дозволять тимчасово профінансувати роботу уряду і уникнути «шатдауну» - часткової призупинки роботи уряду, що настає в разі неприйняття бюджету.

Маккарті вказав, що деякі законодавці з Республіканської партії не будуть голосувати за законопроєкти, якщо там є допомога Україні. Зокрема йдеться про позицію Марджорі Тейлор-Грін, яка послідовно виступає проти допомоги Україні.

Минулого тижня спікер Палати представників Конгресу США Кевін Маккарті відмовився зобов’язатися поставити на голосування до кінця цього року пакет додаткової допомоги Україні на 24 мільярди доларів, поданий президентом США Джо Байденом.

Своєю чергою, голова Комітету Палати представників із закордонних справ республіканець Майкл Маккол, коментуючи зустріч із Зеленським, зазначив: «Ми маємо дати їм те, що їм потрібно. І якщо ця адміністрація не дасть їм цього, то ми маємо прописати у законопроєкт про бюджетні асигнування зброю, про яку він просив».

Такі заяви збігаються з позицією Білого дому. Як передавав раніше Голос Америки, радник з національної безпеки США Джейк Салліван на брифінгу 15 вересня заявив, що «Обидві палати Конгресу підтримують продовження фінансування» потреб України.

У Білому домі також заявили, що є «критична потреба» у підтримці Конгресом запиту на додаткове фінансування України для її контрнаступальних можливостей, і що допомога «матиме значний вплив на боротьбу України».

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Війна
На поверхні лежить явний доказ, який ігнорують. Кремль немає спроможностей вести довгу війну такої інтенсивності проти України.
01 червня, 07:01
Політика
В КНР заявили, що це «підриває глобальний стратегічний баланс і стабільність».
21 травня, 16:02
Світ
Дональд Трамп цілковито і повністю змінив політику США щодо Близького Сходу. Навіть Ізраїль не очікував подібного від свого прислужника.
19 травня, 19:21
Світ
Турецька республіка відновлює свою колишню міць у південному підчерев'ї Міжмор'я. Не дивно, що режими в Ізраїлі та Ірані так нервують.
16 травня, 08:23
Світ
Криза Міжнародного кримінального суду чи спроба дискредитувати організацію, яка бореться зі злочинами державного рівня?
15 травня, 18:11
Політика
Трамп висловився про відсутність путіна в Туреччині. «Навіщо йому їхати, якщо там немає мене»...
15 травня, 10:43