Спільника терористів і окупантів призначили главою ВЦА Слов'янська

Опінії
11.08.2021, 16:27
Спільника терористів і окупантів призначили главою ВЦА Слов'янська

Його "презентацію" провели практично таємно, без запрошення журналістів.

Військовий, поет, автор пісень, учасник АТО/ООС

Як бути членом ОПЗЖ, легітимізувати "російську весну" в Слов'янську, підозрюватися у сепаратизмі, потрапити на сайт Миротворець, і стати главою Військово-Цивільної Адміністрації (ВЦА) Слов'янська?

Не будучи військовим від слова "зовсім"?

Виявилося - дуже просто. Просто на це потрібно бажання влади.

Вадим Лях фігура відома по 2014 року. Будучи депутатом міської ради Слов'янська (тоді від Партії Регіонів), він брав участь в "зміні влади", підготовці "референдуму" та легітимізації банди Гіркіна як "загону самооборони, а так само призначення  "народного мера"-сепаратиста "В'ячеслава Пономарьова.". За що і внесений в базу "Миротворця" як спільник терористів і окупантів.

Спільника терористів і окупантів призначили главою ВЦА Слов'янська_1

Попри це, він двічі обирався мером Слов'янська - у 2015, і 2020 роках. Але мер - посада виборна. І питання такого вибору - до виборців.

Але у 2021 році конфлікти всередині міськради призвели до кризи. І Вадим Лях звернувся до Глави Донецької ВЦА, і голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка з проханням ввести в Слов'янську Військово-Цивільну Адміністрацію, і призначити позачергові вибори до міськради.

І Володимир Зеленський в травні підписав указ про введення ВЦА. Причому не з військових, а з політичних міркувань (як заявлялося).

Тут би й повинна закінчиться історія Ляха, як глави Слов'янська.

Главами Військово (!) - Цивільних Адміністрацій призначають, як правило, досвідчених офіцерів (а у 2014 році главою Слов'янської ВЦА був призначений доброволець 92-й ОМБр Олег Зонтов). Тому, кандидатура Ляха на цю посаду не могла розглядатися апріорі.

Однак, в кінці червня він несподівано підписує контракт з 54 омбр. За його словами "щоб віддати борг Батьківщині" - що в його вустах звучить особливо цинічно.

Однак ветерани Донецької області запідозрили, що це сталося саме для того, щоб дати можливість Ляху зайняти посаду голови ВЦА. Це публічно озвучив ветеран Сергій Кошуков.

Лях не потрапив в учебку, як потрапляє туди будь-який "свіжий" контрактник (на 3 місяці). Ляха не бачили на полігоні, де перебувала бригада.

Проте 5 серпня новоспечений "солдат" Вадим Лях був дійсно призначений главою ВЦА. Бо завдяки оборудці  "контрактом" - він вже вважався військовим. І "борг", як виявилося,  віддав.

Його "презентацію" провели практично таємно, без запрошення журналістів. А присутнім там ветеранам просто спробували заткнути рота.

Це моментально викликало реакцію учасників війни з росією по всій країні. І особливо в Донецькій області. Ветерани провели акції, на яких зажадали скасувати призначення. А глава ветеранської ГО "Захисник" Фридон Векуа оголосив голодування до зміщенія Ляха з посади. На що той, з властивим йому цинізмом, заявив :

"Нехай голодує. Я б, чесно, теж трошки для здоров'я поголодував».

ГО "Res_Publica. Брати по Зброї"  підтримує обурення учасників російсько української війни та патріотів усієї країни. Ми вимагаємо переглянути рішення про призначення Вадима Ляха, особи, об'єктивно підозрюваної у співпраці з окупантами, легалізації незаконних збройних формувань, і участі у підготовці проведенні "референдуму", що спровокував війну.

У нас є низка питань до влади, державних структур і їх посадовців.

До Міністерства оборони України - як людина з таким "багажем" могла бути прийнятою на військову службу в ЗСУ?

До Глави Донецької адміністрації Павло Кириленко - чому вами була рекомендована саме ця кандидатура?

До командування Операції об'єднаних сил, з командуючим якої (скоріш за все -  минулим) згідно із законом узгоджується це призначення. Як розцінювати цей вчинок по відношенню до всіх хто під вашим командуванням захищав і захищає Україну зі зброєю в руках?

І до Офісу Президента України й особисто до Володимира Зеленського - чи ви вважаєте, що така "схема" призначення, і така персона на посаді голови ВЦА відповідає вашому розумінню державності, і безпековим вимогам у зоні ООС? Чи не вважаєте ви це відкритим знущанням над захисниками країни, її громадянами та над пам'яттю загиблих у Слов'янську патріотів? Вбитих в той самий час, коли Вадим Лях міркував про способи легалізації "ополчєнія" і групи Гіркіна, допомагав готувати "референдум" і ручкався з "народним мером-сепаратистом?" (на фото)

Спільника терористів і окупантів призначили главою ВЦА Слов'янська_2

Ми вимагаємо негайного скасування цього рішення. І призначення главою Слов'янської ВЦА будь-якого офіцера (згідно закону, тобто - за Вашим  затвердженням), який брав участь у війні з Росією. І не заплямував свою честь.

Ми будемо уважно стежити за розвитком подій. І будемо вживати всіх заходів, в рамках закону - для недопущення подібного ганебного факту. А так же підтримаємо будь-які протестні ініціативи своїх побратимів.
Від імені ГО "Res_Publica. Брати по Зброї"

Голова правління, учасник (2014-2019) війни з росією Гліб Бабіч

Читайте також:
Чехія хоче надати Україні зброю для захисту від можливої повномасштабної агресії, яку планомірно готує Кремль.
вчора, 14:36
Повідомляється про кібератаку на форум Prozorro Infobox
17 січня, 19:47
Путін зайде так далеко, наскільки йому дозволять.
14 січня, 20:10
Всі прокремлівські чиновники мають піти з посад, особливо залишити лави силових органів і оборонного відомства Азербайджану.
10 січня, 11:45
Усупереч збільшеним державним видаткам на національну оборону, у 2022 році Збройні Сили України лишатимуться недофінансованими.
10 січня, 08:48
Захищати свій дім та свою країну - це обов’язок кожного.
09 січня, 14:25