Спортивна риболовля в МВС

ПОЛІТИКА
26.12.2023, 17:28
Спортивна риболовля в МВС

Показуха від Департаменту внутрішньої безпеки МВС України: кого ловлять на хабарях у сервісних центрах?

В інформаційних стрічках ЗМІ були опубліковані новини про те, що у трьох областях оперативники внутрішньої безпеки Нацполіції викрили співробітників сервісних центрів на корупційних схемах. У сильця вартових закону і правопорядку потрапили працівники ТСЦ Закарпатської, Дніпропетровської областей та Києва, котрих затримали під час отримання неправомірної вигоди. 

За словами Департаменту внутрішньої безпеки МВС, їх співробітники систематично проводять заходи з викриття та протидії корупції.

У це хотілося вірити, але насправді такі речі можна назвати пустими балачками. Знаєте, така собі спортивна риболовля для американського глядача: спіймали рибку і за кадром відпустили.

Цікаво, скільки таких гучних справ працівники ДВБ змогли довести до логічного завершення, а підсудні понесли заслужені покарання? 

У столиці співробітники ДВБ МВС, в одному із сервісних центрів викрили корупційну схему: після невдалого іспиту співробітники СЦ пропонували звернутися по допомогу до інструкторів автошкіл, які за 450 «зелених» виправляли ситуацію. Незаконними оборудками займався 22-річний адміністратор, який діяв у схемі з інструктором та посередником, маючи свій відсоток.

На Закарпатті затримали головного спеціаліста РСЦ, який за «винагороду» обіцяв автовласникам отримати елітні номерні знаки на авто. 

На Дніпропетровщині накрили керівника одного з ТСЦ, який за додаткову плату пропонував безперешкодно скористуватися адмінпослугами установи.

У всіх трьох випадках «винуватці», можна сказати, відбулися легким переляком. 

Оскільки стаття 368 Кримінального кодексу України передбачає реальне покарання, то в наших випадках нікому із фігурантів справ не висунули підозри саме за цією статтею. 

Чому? 

Про це варто запитати у керівництва МВС, яке бравурно рапортувало про боротьбу з корупцією у лавах ГСЦ. На додаток, щоб побороти корупцію у столиці, керівництво ГСЦ призначає на посаду першого заступника РСЦ ГСЦ м. Київ свою людину. 

Цитуємо новини Укрнет:

«У Солом'янському районному суді м. Києва розглядали клопотання окружної прокуратури про надання дозволу на обшук у рамках кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 КК України (отримання неправомірної вигоди) встановив, що начальник ТСЦ Олександр Бойко, який у злочинній змові з адміністратором ТСЦ Науменком організували механізм вимагання та отримання неправомірної вигоди від громадян шляхом неможливості отримання останніми талону на обслуговування «день у день». 

До реалізації вказаної злочинної схеми долучили Дмитра Щамалюка та Олега Підвисоцького, який перебуваючи на території ТСЦ здійснював пошук людей та за грошову винагороду 3-4 тисячі гривень пропонував надання адміністративних послуг без офіційного отримання електронного талону на обслуговування, які надалі надавав адміністратор ТСЦ Сергій Дацков. Слідчий суддя задовольнив клопотання прокурора й надав дозвіл на проведення обшуку в приміщенні ТСЦ. Вже основним фігурантам було все готово для оголошення підозри».

А вже за перебігом трьох місяців п. Бойко не тільки залишається на посаді, але й стає… заступником начальника регіонального сервісного центру в м. Києві 

Підвищення! Як вам такий перебіг подій панове? І вже ніяких вам підозр. Картина маслом «Порішали». 

Цікава ще одна, на перший погляд, здавалося б, незначна деталь щодо використання бюджетних коштів.

Після т.зв. реформи по об'єднанню областей, яку гучно анонсував начальник ГСЦ МВС Микола Рудик, як один із його кроків викорінення корупції в лавах ГСЦ, виявилося просто людським бажанням зберегти себе керівником в системі ГСЦ.

У чому насправді родзинка цієї реформи? 

Міністр МВС Клименко у першому своєму відрядженні побував на Закарпатті, де провів нараду з керівниками правоохоронних органів та відомств.

Заслухавши доповідь тодішнього начальника РСЦ ГСЦ МВС в Закарпатській області Михайла Місароша, зрозумів його некомпетентність і непрофесіоналізм у роботі й запропонував йому написати власноруч заяву на звільнення.

Далі цікавіше.

«Безстрашний закарпатський опришок» показав у якому місці для нього існують міністр і його оточення і… спокійно пішов на лікарняний нічого і нікого не боячись.

Як Рудик міг його звільнити, якщо він сам поновив Місароша в наприкінці минулого року за рішенням суду за сто тисяч «зелених»? Так все Закарпаття про це знає, хвалився п. Михайло… 

За інсайдерською інформацією майже все керівництво РСЦ областей і далі щомісяця звозить данину до ГСЦ, як і було раніше.

Тому всі твердження керівництва МВС про боротьбу з корупцією в лавах ГСЦ є не більше, ніж великим фарсом. Таке враження, що там їм немає чим займатися, лише піаритися на діяльності ГСЦ, хоча тут, як кажуть знаючі люди, все в шоколаді.

А простий народ нехай ковтає інформацію про всі ці «оновлення сервісних послуг», що рекламує керівництво ГСЦ у взаємодії з ЦНАПами, Дією, ДП «Документ» для замилювання очей громадськості.

Виникає логічне запитання до керівництва МВС, ДВБ: а де ж затримання серйозних організаторів і координаторів, т.зв. акул корупційних схем у сервісних центрах? Невже їх не існує і все так кришталево чисто?

Цікаво, чим завершилися ці гучні справи, котрі промайнули у ЗМІ?

Хоча начальник ГСЦ Микола Рудик у всіх повідомленнях у медіа стверджував, що заходи з викриття корупційних схем проходили за підтримки… Головного сервісного центру МВС України.

Мабуть, в ГСЦ МВС України таким чином хочуть «перевиховувати» корупціонерів та хабарників. Чи знає про такі цікаві методи гарант Конституції?

Про діяльність ГСЦ МВС ми розповімо у наступних матеріалах. 

Далі буде.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
САП подала позов про цивільну конфіскацію активів Тараса Полієнка, його тещі та тестя.
вчора, 16:05
Політика
Куди ділась довічно присвоєна 2 група інвалідності експрокурора, а сьогодні начальника ГУНП Житомирщини
01 листопада, 16:30
Політика
Генерал Нацполіції Шайхет живе в квартирі за мільйон доларів та використовує службове авто для особистих поїздок
11 жовтня, 11:24
Політика
Заступник начальника Головного управління Нацполіції Києва Тарас Полієнко переїхав у квартиру в ЖК бізнес-класу у Києві у березні 2022 року
18 вересня, 17:01
Полтава
Справжні послідовники кримінального таланту Татарова-Вагінського- Рогачева.
28 серпня, 11:51
Полтава
З цією метою начальник обласного управління поліції у ранзі генерала обклав оброком усіх, хто проїздить автомобільними дорогами Полтавщини.
21 серпня, 13:15