Справа Андрія Фаворова

ПОЛІТИКА
18.02.2021, 09:15
Справа Андрія Фаворова

Розкладка у кримінальній справі проти Андрія Фаворова

Як ми вже повідомляли, Генпрокуратура підозрює Андрія Фаворова в завданні збитків державі на більш ніж 150 мільйонів.

За інформацією, злитою через Українську правду, Офіс Генпрокурора розглядає період з листопада 2018-го до січня 2019 го, коли «посадові особи «Нафтогазу», діючи за попередньою змовою, реалізували газ підконтрольним суб'єктам господарювання за заниженими цінами, і завдали шкоди в 150 млн грн.

Звільнений в квітні минулого року екс-керівник газового дивізіону «Нафтогазу» громадянин США Андрій Фаворов, після того, як його ім'я почали активно схиляти на прес-конференціях з приводу схеми bye-pass і близькими зв'язками з екс-представником Держдепу США з міжнародних енергетичних питань і колишнім членом наглядової ради «Нафтогазу» Амосом Хохштайном, покинув Україну. З початку червня 2020 року він проживає в США. Його дружина Анастасія Магонова затрималася в Києві у справах бізнесу.

Bye-pass - обвідний трубопровід, довжиною, приблизно, в півтора кілометра. За bye-pass російський газ, який транзитом йде через Україну в Європу, заходить на територію Словаччини, і тут же повертається назад в Україну. Вартість проходження по bye-pass становить 50 доларів за тис куб м. У рік це, приблизно, 500 млн дол виручки. За Фаворовим виходить, що ця схема виникла, завдяки Байдену. Ось вже похвалив!

Ще в березні минулого року ходили чутки, що Фаворов може піти у відставку і виїхати в Штати до батька-епідеміолога, оскільки у нього ускладнилися відносини з главою правління НАК «Нафтогаз» Андрієм Коболєвим, який спритно провернув питання продовження йому контракту на наступні чотири роки.

Але незабаром після звільнення у Фаворова виник інший більш гострий конфлікт з виконавчим директором НАК «Нафтогаз» Юрієм Вітренко, якого Коболєв незабаром теж звільнив.

Вітренко почав воювати на два фронти. Але якщо Коболєв ігнорував випади Вітренко, то Фаворов відповідав йому. Вони продовжували поливати брудом один одного. При цьому Вітренко шукав можливість юридично нашкодити Фаворову в Україні та США. Зокрема поскаржитися до Мін'юсту США на порушення Фаворовим антикорупційного законодавства (FCPA).

Але Фаворов поїхав не через Вітренко, який теж не знаходиться вже в Україні деякий час, а через побоювання кримінального перследованія. У нього вже була справа в 2015 році, коли він очолював "ЕРУ трейдинг". Справа була порушена за фіктивні податкові накладні на газ, вело її Подільське управління поліції Києва. Через два роки Фаворову допомогли домовитися і закрити провадження.

Зараз справи можуть бути серйозніше. До того ж Вітренко обов'язково підкине дров у багаття. Його протеже Віталій Волинець з «Нафтогаз трейдингу» своїх звинувачень на адресу Фаворова не знімав. Він до цих пір прагне помститися йому за звільнення.

Тому Фаворов вирішив відсиджуватися на пляжах Маямі. Шукати вхід в президентську кампанію Байдена, куди прагнув і його батько, відомий вірусолог Михайло Фаворов, що проживає в Атланті.

Фаворов давно грає в ці ігри. У листопаді 2019 року давав інтерв'ю The Wall Street Journal і розповідав, що його хотіли втягнути в захоплення "Нафтогазу" партнери Рудольфа Джуліані Парнас і Фруман. Пропонували йому в Х'юстоні підіграти Прем'єр-міністру Володимиру Гройсману в зміщенні Андрія Коболєва і самому зайняти його місце.

Справа Андрія Фаворова_1

Ще у Фаворова в рукаві історія про колишнього главу Міненерго США Ріка Перрі та українське родовище, яке отримав консорціум, пов'язаний з ним. Якщо попросять, може і про це висловитися.

Протеже Юрія Вітренка, екс-глава «Нафтогаз трейдингу» Віталій Волинець дав свідчення, що Андрій Фаворов, на той момент глава газового дивізіону «Нафтогазу», на конфіденційній зустрічі дав вказівки про продаж зайвого газу з ПСГ за «приємною» ціною. А викупила серед інших великий обсяг - його фірма «ЕРУ трейдинг» з якої він напередодні офіційно розлучився, продавши частку вірним партнерам.

Фаворов стверджує, що не давав ніяких вказівок і взагалі не впливав на діяльність «Нафтогаз трейдингу». Кому вірити, якщо інших свідків не виявиться?

Волинець останнім часом був не при справах, займався плаванням і мріяв помститися Фаворову за своє звільнення. Коли його боса Вітренко витягли з «комори» - рятувати батьківщину, то справу знову запустили.

Тому Фаворова краще відсиджуватися на пляжах Маямі. Тим більше, що Волинець на виборах перерахував на рахунок «Слуги народу» 1,5 млн грн пожертвувань. А Фаворов грошей не дав.

Читайте також:
Виміри
ГУНП в Полтавській Області та УСБУ в Полтавській області намагаються змусити "Останній Бастіон" замовкнути
04 квітня, 15:07
Війна
Він намагався проникнути на контрольовану Україною територію
16 лютого, 14:51
Світ
Українцям подібний сценарій із вітчизняним "гарантом"-нелохом, якому до вподоби айкоси, може поки тільки снитися.
16 лютого, 12:23
Економіка
Посадові особи, які намагалися здійснити рейдерське захоплення цілої екосистеми у Вінницькому районі, постали перед судом.
14 лютого, 07:48
Опінії
Справа командира загону донецьких терористів Юрія Голубана набула нових обрисів. Такий "герой" уже став не потрібен владі України.
01 лютого, 12:57
Політика
Провадження відкрито за фактом службового підроблення та перевищення службових повноважень
28.12.2021, 20:56