Справа ОЗУ на Волинській митниці

КРИМІНАЛ
04 квітня, 17:39
Справа ОЗУ на Волинській митниці

НАБУ і САП повідомили про підозру ще чотирьом посадовцям. Діяльність ОЗУ завдала бюджету мінімум 475 мільйонів гривень збитків.

НАБУ і САП повідомили чотирьом посадовцям Волинської митниці про підозру у незаконній мінімізації митних платежів та участі у злочинній схемі, через яку державі заподіяно 475 млн грн збитків.

Схема полягала у маскуванні імпортованих цінних товарів (мобільних телефонів, комп’ютерної техніки, одягу відомих виробників тощо) так званими «товарами прикриття» зі значно меншою вартістю.

Службові особи Волинської митниці забезпечували митне оформлення товарів без належного здійснення митних формальностей, складали підроблені акти про проведення митних оглядів, вносили до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» неправдиву інформацію та умисно не вчиняли дій щодо припинення злочинної схеми.

Загалом кількість підозрюваних у цій справі становить 20 осіб.

  •     9 службовим особам Волинської митниці;
  •    11 фізичним особам.

Їх дії кваліфіковані за ч. 1 ст. 255, ч. 2, 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.

Наразі вирішується питання щодо обрання новим підозрюваним запобіжних заходів. Слідчі дії тривають, НАБУ і САП встановлюють інших можливих учасників злочину.

Нагадаємо, що 8 листопада 2023 року НАБУ і САП викрили та припинили діяльність злочинної організації, члени якої забезпечували незаконну мінімізацію митних платежів за схемами чорного та сірого імпорту в зоні діяльності Волинської митниці.

Викриттю злочинної схеми та ефективності розслідування НАБУ і САП сприяла конструктивна співпраця з Центральним антикорупційним бюро Республіки Польща.

Читайте також:
Політика
Ухилянти Біленького продовжують грабувати бюджети всіх рівнів.
12 липня, 15:46
Новини
НАБУ та САП заочно повідомили про нову підозру депутату Київської міської ради від «Слуги народу» Владиславу Трубіцину.
12 липня, 15:03
Політика
Потенційні учасники скаржилися на дискримінаційні вимоги тендерної документації.
11 липня, 16:35
Кримінал
Кривонос продовжує рятувати Чернишова.
11 липня, 16:01
Опінії
Вищий антикорсуд відпустив з СІЗО Богдана Хмельницького. Раніше ВАКС так само відпустив Лієва. А САП передала його справу в Нацпол.
10 липня, 10:25
Політика
За рік він заробив понад 2 мільярди гривень
09 липня, 17:35