Справа "ПриватБанку"

КРИМІНАЛ
22.12.2021, 18:45
Справа "ПриватБанку"

ВАКС заочно заарештував Дубілета, який зараз в Ізраїлі

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою (заочно) колишньому голові правління “ПриватБанку” Олександру Дубілету.

Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро.

Дубілет підозрюється у розтраті грошових коштів банку напередодні його націоналізації та у завданні банку збитків у сумі 314,9 млн доларів.

Слідчий суддя ВАКС повністю задовольнив клопотання НАБУ і САП і 22 грудня 2021 року обрав колишньому голові “ПриватБанку” запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Рішення про його арешт винесено без участі підозрюваного, оскільки вже понад пів року ця особа перебуває у міжнародному розшуку”, – повідомили в НАБУ.

Олександр Дубілет наразі перебуває в Ізраїлі. За словами ексголови “ПриватБанку”, він нібито не переховується від слідства, натомість прибуття в Україну на сьогодні ставить під загрозу його життя.

Слідство встановило, що у грудні 2016 року, за день до визнання “ПриватБанку” неплатоспроможним, банк на підставі неправдивих документів виплатив власним коштом понад 136,89 млн гривень на користь пов’язаної компанії страхової компанії “Інгосстрах”.

Крім того, напередодні націоналізації топпосадовці "ПриватБанку" прийняли рішення про незаконне списання боргів іноземних компаній перед банком, замість цих товариств боржником визначили пов’язану з “ПриватБанком” фірму Claresholm Marketing LTD. Збитки за цим епізодом перевищують 8,2 млрд грн.

22 лютого 2021 року в Борисполі, під час спроби залишити країну, затримали експершого заступника голови правління банку Володимира Яценка.

Володимиру Яценку було повідомлено про підозру у вчиненні злочинів передбачених ч. 5 ст. 191 КК України, санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років позбавлення волі.

22 лютого детективи Національного антикорупційного бюро за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили трьом колишнім посадовцям ПАТ КБ «ПриватБанк» про підозру у розтраті понад 136,89 млн грн. Підозри експосадовцям «ПриватБанку» підписала Генеральний прокурор.

Серед підозрюваних:

  • колишній голова правління ПАТ КБ «ПриватБанк» Олександр Дубілет (ч. 5 ст. 191, ч. 1 та ч. 2 ст. 366 КК України);
  • колишній перший заступник голови правління ПАТ КБ «ПриватБанк» Володимир Яценко (ч. 5 ст. 191 КК України);
  • колишня керівниця одного з підрозділів ПАТ КБ «ПриватБанк» Олена Бичихіна, яка одночасно обіймала посаду першої заступниці голови правління у пов'язаній страховій компанії  (ч. 5 ст. 191, ч. 1 та ч. 2 ст. 366 КК України).

25.02.2021 за клопотанням детективів НАБУ, погодженого прокурорами САП, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід одному з колишніх топпосадовців ПАТ КБ «ПриватБанк», а саме першому заступнику голови правління Володимиру Яценку -  одному з підозрюваних у так званій справі "ПриватБанку".

Суд задовольнив клопотання прокурорів та детективів та застосував до вказаного підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 52,210 млн гривень.

З матеріалів судового засідання щодо обрання запобіжного заходу для ексзаступника голови правління "ПриватБанку" Володимира Яценка стало відомо, що до виведення коштів з "ПриватБанку" можуть бути причетними інші посадові особи банку :

Гороховський Олег Володимирович - колишній заступник голови правління «ПриватБанку» (до націоналізації). Засновник IT-компанії Fintech Band.

Дубілет Дмитро Олександрович - колишній IT-директор ПриватБанку. Засновник IT-компанії Fintech Band.

Михайло Рогальський - колишній керівник напрямку «Платежі та перекази». Засновник IT-компанії Fintech Band.

Шмальченко Людмила Олександрівна - колишній директор Казначейства ПАТ КБ "ПриватБанк".

Ковальов Вадим Леонідович - колишній заступник Голови Правління Банку - Керівник Напрямку "Ризик-менеджмент". Засновник IT-компанії Fintech Band

Читайте також:
Кримінал
Які битви очікують на Україну в судах з колишніми власниками "ПриватБанку" найближчими місяцями
04 травня, 17:15
Опінії
Про Гороховського та Дмитра Дубілета-молодшого, і як вони брали участь у виведенні бабла з ПриватБанку
25.02.2021, 15:10
Кримінал
Строк дії запобіжного заходу до 22 квітня 2021 року.
25.02.2021, 09:25
Кримінал
Колишнім посадовцям ПАТ КБ «ПриватБанк» про підозру у розтраті понад 136,89 млн грн.
23.02.2021, 11:09
Кримінал
Підполковник вимагав від підлеглого солдата "щомісячну винагороду" у сумі 50 тис. грн за нестворення перешкод у службі
вчора, 18:18
Кримінал
Шахрайство відбувалося під виглядом оформлення соцвиплат з ЄС
вчора, 13:33