Справа про корупцію у Полтавській ОДА

28.10.2022, 16:00
Справа про корупцію у Полтавській ОДА

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи першим фігурантам справи

Вищий антикорупційний суд сьогодні обирає запобіжні заходи фігурантам справи про корупцію в Полтавській ОДА.

За інформацією "Останнього Бастіону", колишньому заступнику голови Полтавської ОДА Андрію Пісоцькому ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3,9 млн грн.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура має намір оскаржувати обраний запобіжний захід в Апеляційній палаті ВАКС.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що нещодавно ВАКС обирав запобіжний захід директору Агентства місцевих доріг Полтавської області Олексію Басану.

27 вересня 2022 року НАБУ та САП повідомили директору державного підприємства із утримання доріг у Полтавській області Олексію Басану про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні 29 млн грн із державного дорожнього фонду.

Дії Олексія Басана кваліфікували за ч. 2 ст. 210 (Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням) та ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

29 вересня Вищий антикорупційний суд обрав Олексію Басану запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

18 жовтня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розглянула апеляційну скаргу прокурора на ухвалу від 29 вересня та застосувала до Олексія Басана запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3,7 млн грн.

Сьогодні ВАКС також розглядав питання про обрання запобіжного заходу колишньому очільнику Полтавської ОДА Валерію Головку. Запобіжний захід Головку обрано не було, слідчий суддя ВАКС відклав розгляд справи на 31 жовтня 2022 року.

Нагадаємо, що 26 жовтня 2022 року НАБУ та САП повідомили колишньому голові Полтавської обласної державної адміністрації Валерію Головку, його заступнику Андрію Пісоцькому та помічнику Олександру Літвінову про підозру у одержанні неправомірної вигоди та шахрайстві.

За даними слідства, у 2017 році голова Полтавської ОДА  за пособництва своїх першого заступника та радника (всі чинні на момент вчинення злочину) одержав від фінансового директора приватної компанії 176 тис. євро та автівку Mercedes-Benz вартістю понад 7,5 млн грн.

В обмін на це, він забезпечив перемогу приватної компанії та укладення договорів у тендері з обслуговування автодоріг, що проводила облдержадміністрація.

Крім того, у 2018 році голова Полтавської ОДА за пособництва спільників нібито «позичив» у цього бізнесмена 85 тис. євро, обіцяючи повернути борг за тиждень. Однак, посадовець повернув лише частину коштів – 50 тис. дол. США, а решту залишив собі.

У 2019 році детективи Національного антикорупційного бюро з'ясували, що керівники Полтавської облдержадміністрації вимагали від підприємців мільйонні “відкати” та хабарі у вигляді сотень тисяч доларів, елітних машин та коштовних гаджетів.

Слідчі НАБУ встановили, що голова ОДА Валерій Головко, його перший заступник Андрій Пісоцький та директор департаменту будівництва і ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан створили злочинну схему з вимагання хабарів від підприємців за забезпечення їхньої перемоги в державних закупівлях, які проводить обладміністрація.

Останній Бастіон продовжує стежити за подальшим розвитком корупційної справи Валерія Головка, та буде тримати читачів в курсі подій.

Читайте також:
Політика
Хто заробляє на виконанні фортифікаційних робіт в Запорізькій області?
11:31
Політика
Українські перевізники опублікували спільну заяву щодо спроб вплинути на функціонування системи є-Черга.
09:13
Кримінал
Аудиторська компанія AC Crowe Ukraine зафіксувала відтік активів на суму понад 1 мільярд 342 мільйони 900 тисяч гривень.
вчора, 09:28
Політика
Історія з поверненням на посади через суд митників-корупціонерів вже перетворюється на анекдот.
18 квітня, 10:37
Кримінал
Термін попереднього запобіжного заходу уже закінчився, а нові зобов’язання на нього не наклали.
17 квітня, 17:25
Політика
Після зміни керівництва у вітчизняному Міністерстві оборони було виявлено діри у бюджеті. Казнокради готували країну до здачі РФ.
16 квітня, 20:38