Справа Злочевського — небезпечний прецедент

ПОЛІТИКА
20.10.2023, 16:04
Справа Злочевського — небезпечний прецедент

Ліквідація правосуддя — так потрібно сприймати рішення ВАКС щодо цього еталону корупції.

Ми писали про угоду ВАКС з Злочевським, дивні форми українського антикорупційного правосуддя, де ВАКС узаконює хабарі та можливість відкупитися.

Тепер ганебному факту присвятила розслідування «Українська правда», опублікувавши безпідставно засекречений ВАКС вирок колишньому міністру екології, який не поніс реального покарання за хабар у $6 млн, лише сплатив штраф 68 тис. грн та донати на ЗСУ.

У 2020 році НАБУ та САП хизувалися, що зловили Злочевського при спробі за гроші зняти з себе підозру в корупції, а рекордний хабар $6 млн показували ЗМІ.

У 2023 році справа завершилася нічим: жоден з фігурантів не у в’язниці, майно не конфісковане, обвинувачені мають дуже м’які покарання: посередники — умовне, а сам Микола Злочевський — штраф. Корупціонери дали гроші на ЗСУ, разом 855,5 млн грн — це прокуратура і вважає своїм успіхом.

Чи відбулось правосуддя у справі Злочевського?

Порушена щонайменше одна з базових засад правосуддя, кілька важливих інструментів державні органи трактували на власний розсуд. Виникає питання: чи можна на шляху до одних цінностей руйнувати інші?

Воєнний стан чимало змінює в державі, обмежує права, посилює обов’язки. Але не перетворює інститут суду на воєнний інструмент, не ставить його під контроль іншій гілці влади, не передає судові задачі на розсуд військових чи Президента. Значення суду в демократичній європейській державі, за право бути якою і бореться Україна, неможливо переоцінити. Як і те, яку роль відіграє справедливість і боротьба з корупцією у вимогах іноземних партнерів до офіційного Києва.

855,5 млн для ЗСУ це плюс. Але суд — не комерційне підприємство, ефективність вимірюється не у грошах, а у рівності перед законом, невідворотності покарання, справедливості.

Усе це в довготривалій перспективі розбудовує державу. І не купується жодними мільйонами.

Джерело: ОРД.

Від «Останнього Бастіону»:

Корупційна справа Миколи Злочевського — це справа про найбільший хабар владі, правоохоронній та судовій системі. Тепер всі корупціонери будуть знати про те, що можна уникнути справедливого покарання, давши хабар Зеленському та Єрмаку.

Комерціалізації правосуддя в Україні набула неймовірних масштабів. Тепер слідчі, прокурори та судді мають можливість офіційно торгувати кримінальними справами.

Якщо у злочинця є гроші, то він безумовно зможе уникнути покарання. Свідченням цього є справи Миколи Злочевського, Олександра Трухіна, Олександра Мамая, Кирила Тимошенка, Роттердам плюс та сотні інших.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
При цьому ВРП імені Романа Маселка відмовилася задовольняти відвід, який заявили члену ВРП Роману Маселку.
29 лютого, 15:00
Позиція
Хто руйнує систему правосуддя в Україні?
27 лютого, 18:55
Опінії
Прийом у голови Полтавського апеляційного суду був доволі теплим. Чи буде результат?
22 лютого, 17:15
Новини
Волков заслуговує в нинішніх історичних умовах на найсильніший осуд і на найтяжче покарання.
19 лютого, 11:25
Політика
Вища кваліфікаційна комісія суддів нарешті визнала суддю одіозного суддю Вовка не здатним вершити правосуддя
12 лютого, 17:26
Світ
Вона звинуватила політика в наклепі та сексуальному домаганні.
27 січня, 15:35