Справа Миколи Злочевського. Хабар за хабар. Відкуп замість справедливого покарання

ПОЛІТИКА
02.10.2023, 12:35
Микола Ільяшенко
Микола Ільяшенко

Найбільший хабар в історії України. Усі обвинувачені пішли на угоду зі слідством та уникнули реального терміну ув'язнення.

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості останнім обвинуваченим колишнім першим заступником начальника Головного управління Державної податкової служби у Києві Миколою Ільяшенком.

Йому призначили 5 років умовного позбавлення волі без конфіскації майна. Ільяшенка визнали винуватим у наданні неправомірної вигоди ($6 млн) екскерівництву НАБУ і САП від колишнього міністра екології Миколи Злочевського та шахрайському заволодінні частиною цього хабаря в $1 млн.

За умовами угоди Ільяшенко зобов'язаний перерахувати 50 млн грн на спеціальний рахунок у Фонд United 24 на проєкт «Армія дронів».

Таким чином, жоден обвинувачений у справі про $6 млн хабаря, за закриття іншої справи Злочевського, не отримав реального покарання. З усіма фігурантами, а саме: самим Злочевським, його ексменеджером Андрієм Кічою та Оленою Мазур, затвердили угоди про визнання винуватості. Всі отримали умовний термін покарання.

Загалом всі обвинувачені зобов'язалися внести 680 млн грн на United 24 та «Армію дронів». Злочевський окремо за власною ініціативою закупив на 160 млн грн обладнання для Збройних сил України. Сам предмет злочину в $6 млн готівки теж перерахували на потреби армії.

«Останній Бастіон» нагадує, що ВАКС закрив доступ до тексту вироку на підставі угоди щодо Злочевського.

«Слуги Феміди» не стали пояснювати, чому засекретив весь текст вироку ексміністру екології та природних ресурсів Миколі Злочевському, який пішов на угоду зі слідством у справі про підкуп керівництва НАБУ і САП.

Ми все частіше бачимо подібну практику, де жоден обвинувачений не отримує справедливого покарання за корупційні, але перераховує кошти на потреби ЗСУ.

Інститут угод дуже важливий, якщо це стосується фігурантів справ, які можуть викрити керівників злочинних організацій або ж організаторів корупційних злочинів.

Але на практиці укладаються угоди з усіма членами ОЗУ та змінюється кваліфікація правопорушення. Це приводить до того, що ТОП-корупціонери уникають покарання за вчинені злочини, віддавши мізерну частину награбованого на армію.

Справа Злочевського — це справа про найбільший хабар владі та правоохоронній системі. Тепер всі злочинці будуть знати про те, що можна уникнути справедливого покарання, давши хабар Зеленському та Єрмаку.

Автор : Микола Степаненко
вибір редакції
Читайте також:
Політика
При цьому ВРП імені Романа Маселка відмовилася задовольняти відвід, який заявили члену ВРП Роману Маселку.
29 лютого, 15:00
Позиція
Хто руйнує систему правосуддя в Україні?
27 лютого, 18:55
Опінії
Прийом у голови Полтавського апеляційного суду був доволі теплим. Чи буде результат?
22 лютого, 17:15
Новини
Волков заслуговує в нинішніх історичних умовах на найсильніший осуд і на найтяжче покарання.
19 лютого, 11:25
Політика
Вища кваліфікаційна комісія суддів нарешті визнала суддю одіозного суддю Вовка не здатним вершити правосуддя
12 лютого, 17:26
Світ
Вона звинуватила політика в наклепі та сексуальному домаганні.
27 січня, 15:35