Справу Гринкевича направлено до суду
Розслідування за фактом незаконного заволодіння бюджетними коштами під час постачання речового майна МОУ ще триває
Львівський мародер Ігор Гринкевич, який намагався дати хабар одному з керівників Головного слідчого управління ДБР, постане перед судом.
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
Повідомляється, що до суду направлено обвинувальний акт відносно львівського бізнесмена мародера, який пропонував 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління ДБР.
Гроші призначались за сприяння у поверненні вилученого майна, а також закриття кримінального провадження відносно підконтрольних йому компаній – одних з найбільших постачальників Міністерства оборони.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування у травні 2024 року. З того часу тривало ознайомлення стороною захисту із матеріалами досудового розслідування.
Слідство встановило, що львівський бізнесмен мародер, дізнавшись про порушення у 2023 році слідчими Бюро кримінального провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ, вирішив піти на крайні міри та завчасно «відкупитися» аби уникнути кримінальної відповідальності.
Після пропозиції хабаря посадовець ДБР одразу повідомив про це своєму керівництву.
Бізнесмен мародер призначив йому зустріч у ресторані, де передав сумку з готівкою та одразу був затриманий працівниками Бюро.
Фігурант справи обвинувачується за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі)
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з можливою конфіскацією майна.
Нагадаємо, що Бюро розслідує кримінальне провадження за фактом незаконного заволодіння бюджетними коштами під час постачання Міністерству оборони України речового майна неналежної якості на виконання договорів, укладених між підконтрольними їм суб’єктами господарської діяльності та МОУ, що завдало шкоди державі в особливо великих розмірах
За цим фактом триває досудове розслідування.
Компанії Гринкевича виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 млрд грн.
Під час слідства було встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони України. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн та відповідно зриву постачання.
Правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань.
Також, встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.
Аналіз зовнішньоекономічних контактів та митних документів вказаних підприємств, виявив факти завищення вартості товарів, поставлених для МОУ. Перевіряється причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів.
За попередніми оцінками сума збитків може сягати понад 1 млрд грн.
Сина львівського мародера Ігоря Гринкевича Романа, якого підозрюють в участі у злочинній організації та шахрайстві, затримали 22 січня в Одесі «під час спроби незаконного перетину кордону».
18 січня правоохоронці оголосили в розшук Гринкевича-молодшого, якого підозрюють у причетності до постачань Міноборони неякісного товару для ЗСУ.
19 січня Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання про надання дозволу на затримання Романа Гринкевича.
17 січня підозри отримали п’ятеро членів злочинного угруповання, серед яких — бізнесмен Ігор Гринкевич та члени його родини. Їм інкримінують участь у злочинній організації, заволодіння чужим майном шляхом шахрайства в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 190, ч. 1,2 ст. 255 КК України).
Фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.