Викрито схему легалізації хабаря на понад 21 млн євро Романом Насіровим

КРИМІНАЛ
19 червня, 18:00
Викрито схему легалізації хабаря на понад 21 млн євро Романом Насіровим

Правоохоронці повідомили про підозру близькій особі ексголови ДФС, а також його раднику

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили схему легалізації колишнім очільником Державної фіскальної служби понад 21 млн євро хабаря.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

«НАБУ і САП викрили схему легалізації частини неправомірної вигоди, одержаної у 2015-2016 рр. головою Державної фіскальної служби України та наближеними до нього особами за відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу», – йдеться у повідомленні.

Викрито схему легалізації хабаря на понад 21 млн євро Романом Насіровим_1

У зв’язку з цим правоохоронці повідомили про підозру близькій особі ексголови ДФС, а також його раднику.

За даними слідства, протягом грудня 2015 - березня 2016 рр. близька особа голови ДФС посприяла останньому в отриманні частини хабаря у сумі понад 13 млн євро на рахунки підконтрольної компанії-нерезидента (Британські Віргінські Острови).

Протягом травня 2017 - квітня 2018 рр. ця особа, яка є власником групи будівельних компаній, легалізувала всю суму одержаного хабаря та витратила її на придбання недобудованого житлово-офісного комплексу з паркінгом у центрі Києва. Комплекс продовжили будувати та отримувати додаткові доходи, зокрема у 2022-2023 рр.

Наприкінці 2023 року НАБУ і САП домоглися накладення арешту на 81 об’єкт нерухомості та понад 30 млн грн, які власник групи будкомпаній набув завдяки легалізованим коштам.

Іншу частину неправомірної вигоди у сумі 7,9 млн євро, яка була на рахунках ще однієї підконтрольної компанії-нерезидента (Британські Віргінські Острови), легалізував радник топпосадовця: він «відмив» 5,5 млн доларів шляхом укладення агентського договору у січні 2017 року, а у квітні – серпні 2018 року – ще 2,8 млн євро як оплату за договорами купівлі-продажу.

НАБУ не називає прізвища, але Укрінформ пише. що йдеться про Романа Насірова. 

У НАБУ заявили, що вживають заходів щодо встановлення обставин легалізації останньої частини неправомірної вигоди у розмірі 5,5 млн дол. та причетних до цього осіб.


Нагадаємо, що  Романа Насірова також звинувачують у отриманні понад 722 млн гривень неправомірної вигоди, справу вже направлено до суду.

У травні на рахунок Вищого антикорупційного суду надійшли 55 млн грн застави, визначені колишньому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову як альтернативу триманню під вартою. Він вийшов зі слідчого ізолятора.

Насіров був заарештований у жовтні 2022 року з можливістю внести 523 млн гривень застави. З того часу Вищий антикорупційний суд продовжував йому запобіжний захід, але сім разів знижував суму застави.

У лютому стало відомо, що Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують ще одну справу, в якій фігурує Насіров – про можливу легалізацію коштів, нібито отриманих як неправомірну вигоду від олігарха Олега Бахматюка.

Автор : Гнап Нерушима
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Розслідування за фактом незаконного заволодіння бюджетними коштами під час постачання речового майна МОУ ще триває
09 липня, 15:34
Кримінал
Чиновник вимагав хабар за те, щоб надати в довгострокову оренду об’єкт державної нерухомості
12 січня, 17:28
Кримінал
Вона вимагала від військовослужбовців неправомірну вигоду за оформлення необхідних документів – від 6 до 7 тис. доларів.
08 січня, 18:43
Кримінал
Він отримав $2000 за безперешкодне перевезення через кордон $40 тис.
09.11.2023, 17:07
Кримінал
Колишній військовий комісар Одещини Євген Борисов не довго пробув за ґратами. Суд дозволив злісному корупціонеру вийти на волю.
25.09.2023, 19:36
Кримінал
За даними слідства, підозрюваний вимагав неправомірну вигоду на загальну суму 1 млн 230 тис. грн.
28.02.2023, 18:05