США хочуть передати ядерну зброю під контроль ШІ

СВІТ
29 жовтня, 16:41
США хочуть передати ядерну зброю під контроль ШІ

ШІ буде впроваджено для поліпшення оперативного ухвалення рішень та ефективної інтеграції ядерних і звичайних сил

Глава Стратегічного командування США генерал Ентоні Коттон на конференції DODIIS 2024 повідомив, що система ядерного командування, управління і зв'язку потребує модернізації для підвищення стійкості до нових загроз.

Про це повідомляє авторитетне профільне видання Breaking Defense.

Серед запропонованих заходів – впровадження штучного інтелекту і машинного навчання, що забезпечить підвищення стійкості та ефективності NC3 як в умовах звичайного, так і ядерного конфлікту.

«Системи NC3 мають бути безпечними, і вони мають бути дублювальними, щоб функціонувати як у звичайних конфліктах, так і в ядерних», – сказав Коттон.

За його словами, заходи кібербезпеки є ключовими для захисту NC3 від атак, оскільки зміцнення ІТ-платформ створює невизначеність для супротивників, тим самим підвищуючи рівень стримування.

Американський генерал зазначив, що Stratcom продовжить впровадження передових ШІ та аналітики для поліпшення оперативного ухвалення рішень та ефективної інтеграції ядерних і звичайних сил. Основою для цього стане централізація і стандартизація даних.

Коттон також наголосив, що дані мають бути «спільним надбанням» для бойових підрозділів і союзників. Це, на його думку, дасть змогу якісніше застосовувати ШІ в системах NC3 і забезпечить обмін важливою інформацією.

Водночас, попри стратегічні переваги ШІ, присутність людини в процесі залишається необхідною.

«Це допоможе максимально ефективно використовувати можливості ШІ, зберігаючи нашу перевагу», – підсумував генерал.

Прикметно, що раніше високопоставлений американський чиновник закликав Китай і росію погодитися із позицією Сполучених Штатів та інших країн, що тільки люди, а не штучний інтелект, будуть приймати рішення про розгортання ядерної зброї. 

Представник Державного департаменту США з питань контролю над озброєннями Пол Дін заявив на онлайнбрифінгу, що Вашингтон взяв на себе «чітке і тверде зобов'язання» щодо повного контролю над ядерною зброєю з боку людей. Він додав, що Франція і Велика Британія зробили те ж саме.

«Ми вітали би подібну заяву з боку Китаю і російської федерації», — сказав Дін, головний заступник помічника держсекретаря в Бюро з контролю над озброєннями, стримування і стабільності.

Він наголосив, що це надзвичайно важлива норма відповідальної поведінки.

«Ми вважаємо, що це те, що було б дуже бажаним в контексті P5», — сказав він, маючи на увазі п'ятьох постійних членів Ради Безпеки ООН.

Зауваження Діна з'явилися на тлі намагань адміністрації президента США Джо Байдена поглибити окремі дискусії з Китаєм щодо політики ядерної зброї та розвитку штучного інтелекту.

Міністерство оборони Китаю наразі не відповіло на запит про коментар.

Як відзначає Reuters, питання поширення технологій штучного інтелекту виникло під час широких переговорів між держсекретарем США Ентоні Блінкеном і міністром закордонних справ Китаю Ван І в Пекіні 26 квітня.

Обидві сторони домовилися провести перші двосторонні переговори щодо штучного інтелекту в найближчі тижні, сказав тоді Блінкен. Він додав, що сторони обміняються думками про те, як найкраще управляти ризиками і безпекою, пов'язаними з цією технологією.

Зазначається, що в рамках нормалізації військових комунікацій офіційні особи США і Китаю в січні відновили обговорення ядерної зброї, але офіційних переговорів про контроль над озброєннями найближчим часом не очікується.

У лютому Китай, який розширює свій потенціал ядерної зброї, закликав найбільші ядерні держави спочатку першими укласти між собою договір про незастосування ядерної зброї.

Автор : Валерій Гонтар
Читайте також:
Опінії
Щодо РЕРів, РЕБів та БПЛА. Війна дуже швидко помінялася і це розуміють вперше чергу ті, хто на ЛБЗ.
20 серпня, 09:01
Війна
Основне завдання роботів-собак спостерігати за російськими позиціями, виявляти міни і перевозити до семи кілограмів вантажу
10 серпня, 18:22
Опінії
Чому спецслужби на голову випередили ЗСУ у війні нового покоління?
27 липня, 11:21
Світ
Стримування у космосі стає все більш актуальним
27 липня, 10:42
Війна
Головною перевагою БПЛА з машинним зором є здатність обробляти відео, розпізнавати обриси об’єктів і атакувати їх без участі людини.
22 квітня, 16:37
Світ
Технологія розглядається насамперед для застосування в умовах воєнних дій.
12 лютого, 10:22