США можуть продати Туреччині 40 винищувачів F-16

СВІТ
20 січня, 18:08
Винищувач F-16
Винищувач F-16

Це відбувається на тлі зростаючої загрози в Чорному морі

США можуть схвалити запит Туреччини на придбання 40 винищувачів F-16 Block 70 та 80 комплектів модернізації. Про це повідомляє CNN Turk із посиланням на американські джерела.

Повідомляється, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган після купівлі Туреччиною С-400 зірвав поставку винищувачів F-35 із США. Проте сторонам вдалося домовитися про постачання до Туреччини американських винищувачів F-16.

«Чиновники двох країн провели зустрічі як у Анкарі, так і у Вашингтоні. Стверджувалося, що навіть готові продати F-16 після того, як Греція нещодавно купила у Франції військові літаки Rafale. Імовірно, Держдепартамент США може схвалити запит Туреччини на купівлю 40 винищувачів Block 70 F-16 та 80 комплектів модернізації Block 70», – йдеться у повідомленні.

Як зазначено, таке схвалення очікується, беручи до уваги необхідність «збереження нинішнього балансу сил в Егейському морі та оснащення союзників по НАТО проти зростаючої загрози в Чорному морі».

Московія обурюється розміщенням кораблів США та інших країн НАТО поблизу вод, які вона вважає своїми власними, на тлі того, як відносини між Москвою та Заходом впали до мінімуму після закінчення Холодної війни та окупацією московією Кримського півострова у 2014 році, її підтримки бойовиків на сході України. Та проводить там навчання.

У НАТО зазначають, що присутність Альянсу у Чорноморському регіоні є суто оборонною і не несе загрози для московії.

Читайте також:
Світ
Загалом до карїни мають прибути 1700 військових США
04 лютого, 19:05
Світ
ВПС Норвегії вперше підняли новітні винищувачі F-35
03 лютого, 17:35
Світ
Це переміщення військ не має відношення до 8,5 тис. військовослужбовців, готових до перекидання в Європу
02 лютого, 20:25
Світ
Аналітики стратегічного дослідницького інституту США занепокоєнні нерішучістю Білого дому у перемовинах із путінським режимом.
17 січня, 11:40
Світ
Обидві палати американського парламенту узгодили пакет санкцій особисто проти Владіміра Путіна і низки держслужбовців РФ.
13 січня, 10:06
Світ
У разі, коли тривалі перемовини колективного Заходу з Кремлем зайдуть у глухий кут, НАТО протистоятиме окупанту на полі бою.
11 січня, 10:55