США не втручатимуться у конфлікт Індії та Пакистану — Венс

США не втручатимуться у конфлікт Індії та Пакистану — Венс

Він висловив надію, що ситуація не переросте у ширший регіональний конфлікт.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Сполучені Штати не вважають конфлікт між Індією та Пакистаном своєю безпосередньою справою та не планують втручатися, однак виступають за деескалацію напруженості.

Про це повідомляє CNN.

«Що ми можемо зробити, так це спробувати заохотити цих людей до деескалації, але ми не збираємося втручатися в середину війни, яка, по суті, не є нашою справою і не має нічого спільного зі здатністю Америки контролювати її. Знаєте, Америка не може сказати індійцям скласти зброю. Ми не можемо сказати пакистанцям скласти зброю. Тому ми збираємося продовжувати вести цю справу дипломатичними каналами», — заявив Венс.

Віцепрезидент США також висловив надію, що ситуація не переросте у ширший регіональний конфлікт.

«Ми сподіваємося та очікуємо, що це не переросте в більш широку регіональну війну або, не дай Боже, ядерний конфлікт. Зараз ми не думаємо, що це станеться», — додав він.

Конфлікт між Індією та Пакистаном: що відомо

У ніч проти середи, 7 травня, Індія оголосила про початок військової операції Синдур проти Пакистану, завдавши ракетних ударів по «терористичній інфраструктурі» як на території Пакистану (зокрема в густонаселеній провінції Пенджаб), так і в підконтрольній пакистанській стороні частині Кашміру. Індія запевняє, що серед атакованих нею дев’яти об'єктів були лише «вербувальні центри, пускові майданчики й центри індоктринації терористів» та не було «жодної пакистанської цивільної, економічної чи військової цілі».
 

Пакистан натомість заявив, що в результаті атаки загинуло щонайменше 26 цивільних осіб, ще 46 отримали поранення. Пакистанська влада назвала удари Індії «неспровокованим і кричущим актом війни». За даними СNN, під час індійської атаки Пакистан збив п’ять винищувачів ВПС Індії (три французькі винищувачі Rafale, один МіГ-29, один Су-30) та безпілотник Heron «з метою самооборони».

Прем'єр-міністр Пакистану Шехбаз Шаріф пообіцяв завдати «удару помсти» у відповідь на атаку.

З кінця квітня напруга між Індією та Пакистаном загострилася майже до межі розриву відносин і готовності до бойових дій. Це сталося після того, як 22 квітня в індійському гірському регіоні Джамму і Кашмір стався напад на туристів, загинули 26 людей. Окрім одного громадянина Непалу, усі загиблі були громадянами Індії.

Індія поклала відповідальність за атаку на Пакистан, назвавши напад «на туристів підлим терористичним актом».

Як Індія, так і Пакистан є ядерними державами. Протистояння між ними точиться десятиліттями. В 1947 році Велика Британія оголосила про незалежність своєї колонії — Британської Індії. Територію поділили на дві держави — індуїстську Індію і мусульманський Пакистан. Спірні території, зокрема князівство Джамму і Кашмір, були зрештою поділені між Індією, Пакистаном і Китаєм, але і через майже 80 років за контроль над цією територією точиться боротьба.

Ввечері 7 травня військові Індії та Пакистану відкрили вогонь через фактичний кордон у спірному регіоні Кашмір, згідно із заявою представника Міністерства оборони Індії.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
У Кремлі стартували переговори між російським диктатором владіміром путіним і лідером КНР Сі Цзіньпіном
вчора, 11:16
Опінії
Саудівська Аравія відмовилась скорочувати видобуток нафти. Чому це важливо – і які наслідки для росії?
03 травня, 11:41
Політика
47-й президент США ставиться до країн як до боржників. Але війна і спротив зовнішній агресії не може вестися як підприємництво.
29 квітня, 16:04
Політика
Після церемонії поховання можуть відбутися подальші переговори
26 квітня, 12:18
Економіка
Мінторгівлі США оголосило про плани запровадити мита до 3521% на імпорт сонячних панелей із: Камбоджі, Таїланду, Малайзії та В'єтнаму.
22 квітня, 17:47
Економіка
Перемир'я навіть не передбачається й не видніється на небосхилі. У зв'язку із цим кремлівський бункерний дід путін висуває нові вимоги.
21 квітня, 07:14