США перехопили чотири російські військові літаки біля Аляски

СВІТ
15 лютого, 13:27
США перехопили чотири російські військові літаки біля Аляски
Фото: google

США підкреслили, що російська місія не була небезпечною чи провокаційною, і літаки не становили загрози.

Російські бомбардувальники та винищувачі були перехоплені в міжнародному повітряному просторі поблизу Аляски, повідомляють американські ЗМІ. Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD) розгорнуло два винищувачі F-16 у цьому районі.

Два російські стратегічні бомбардувальники Ту-95 «Ведмідь-Н» і два винищувачі Су-35 «Фланкер-Е» увійшли в зону розпізнавання протиповітряної оборони Аляски (ADIZ), йдеться в заяві Командування аерокосмічної оборони Північної Америки (NORAD). ПВО Аляски служить буфером раннього попередження для Північної Америки, що включає міжнародний повітряний простір, і NORAD заявив, що російські літаки не входили в американський або канадський повітряний простір.

Оскільки така російська діяльність відбувається настільки регулярно — у середньому шість-сім перехоплень кремлівських військових літаків у ППО щорічно, починаючи з 2007 року, — за даними NORAD, вона «не розглядається як загроза, а також не вважається провокаційною».  Однак напруга між США та росією залишається високою через війну москви в Україні, яка наближається до кінця свого першого року.  

Нагадаємо, сили безпеки Північної Америки також перебувають у стані підвищеної готовності після того, як у повітряному просторі США було збито китайський аеростат спостереження.

Читайте також:
Світ
Річка Шабелле в центральній частині Сомалі вийшла з берегів і затопила місто Беледуейн.
02 червня, 11:47
Світ
У багатому нафтою регіоні Сіньцзян почалося буріння свердловини, яка стане найглибшою в історії Китаю.
31 травня, 14:01
Світ
Чоловік кандидатки, яка посіла друге місце, не змирився з поразкою, вийшов на сцену і зламав корону переможниці.
30 травня, 15:20
Світ
Три астронавти Shenzhou-16 вилетіли з Центру запуску супутників Цзюцюань у вівторок вранці, попрямувавши до космічної станції Tiangong.
30 травня, 07:48
Життя
Найвище і найпочесніше призначення Жінки дати світові нове життя. Бути матір'ю не обов'язок чи вимога, але дар!
14 травня, 17:23
Світ
У Стамбулі відбулася раніше анонсована конференція представників поневолених Москвою націй, які домовилися допомагати один одному і Україні.
09 травня, 21:48