США перехопили чотири російські військові літаки біля Аляски

СВІТ
15.02.2023, 13:27
США перехопили чотири російські військові літаки біля Аляски
Фото: google

США підкреслили, що російська місія не була небезпечною чи провокаційною, і літаки не становили загрози.

Російські бомбардувальники та винищувачі були перехоплені в міжнародному повітряному просторі поблизу Аляски, повідомляють американські ЗМІ. Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD) розгорнуло два винищувачі F-16 у цьому районі.

Два російські стратегічні бомбардувальники Ту-95 «Ведмідь-Н» і два винищувачі Су-35 «Фланкер-Е» увійшли в зону розпізнавання протиповітряної оборони Аляски (ADIZ), йдеться в заяві Командування аерокосмічної оборони Північної Америки (NORAD). ПВО Аляски служить буфером раннього попередження для Північної Америки, що включає міжнародний повітряний простір, і NORAD заявив, що російські літаки не входили в американський або канадський повітряний простір.

Оскільки така російська діяльність відбувається настільки регулярно — у середньому шість-сім перехоплень кремлівських військових літаків у ППО щорічно, починаючи з 2007 року, — за даними NORAD, вона «не розглядається як загроза, а також не вважається провокаційною».  Однак напруга між США та росією залишається високою через війну москви в Україні, яка наближається до кінця свого першого року.  

Нагадаємо, сили безпеки Північної Америки також перебувають у стані підвищеної готовності після того, як у повітряному просторі США було збито китайський аеростат спостереження.

Читайте також:
Спорт
Спортивна подія відбулася 16-17 лютого. Участь у змаганні взяли представники 19 команд у віці 14-15 років із чотирьох областей.
22 лютого, 06:09
Полтава
Полтавщина — самобутній край, де крім літературної спадщини Івана Котляревського і галушок є маловідомі широкому загалові народні традиції.
16 січня, 21:37
Полтава
Займання сталося у ніч проти 14 січня у будівлі на вулиці Липневій поруч із Гожулами. Причини пожежі станом на цю мить поки невідомі.
14 січня, 19:57
Життя
Цвинтарі у містах північних і центральних федеральних земель Німеччини припинили ховати небіжчиків. Усе через аномальну повінь.
07 січня, 13:57
Кримінал
Натомість в Україні прислуга сіоністів керує державою з Печерських пагорбів Києва та збагачується на війні. Нахабству блазнів немає меж.
02 січня, 21:21
Полтава
Мама незламного українського патріота з Краматорська, закатованого російськими окупантами, юнака Степана Чубенка відзначає ювілей.
08.12.2023, 14:25