США шукають запас газу для Європи у разі агресії РФ

ЕКОНОМІКА
03 лютого, 13:29
США шукають запас газу для Європи у разі агресії РФ
Фото: google

На відміну від нафти, світовий ринок газу не володіє значним обсягом вільних потужностей

Адміністрація президента США Джо Байдена веде перемовини з країнами світу щодо постачань газу до країн Європи у разі російської агресії.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на обізнаних співрозмовників.

Штати шукають доступний обсяг газу, який можна було би поставити до європейських країн у разі, якщо реалізується ризик російського вторгнення в Україну. 

Серед країн, до яких звернулися Штати – Китай, проте ці перемовини не були результативними. Аналогічні розмови Адміністрація Байдена та представники європейських країн мали з Японією, Південною Кореєю та Індією.

На відміну від нафти, світовий ринок газу не володіє значним обсягом вільних потужностей, а видобуток неможливо збільшити у короткий термін. Відтак США звертаються до країн-імпортерів газу, зокрема, з проханням перенаправити чинні контракти до Європи у разі необхідності.

Наразі Європа залежна від російського газу на близько 40% усіх поставок, тож у разі, якщо РФ вдасться до повномасштабного вторгення в Україну, регіон може залишитися без блакитного палива. 

Білий дім також звернувся до таких країн-експортерів газу як Катар, Нігерія, Єгипет, Лівія та до алжирських компаній щодо збільшення видобутку у разі реалізації такого сценарію.

 

Читайте також:
Економіка
Улан-Батор погодився стати газовим транзитером-"прокладкою" між Москвою та Пекіном, які запланували спорудити аналог "Північного потоку".
21 липня, 08:12
Світ
Об'єднана енергетична державна компанія "Gasum" активно закуповує скраплений природний газ у російського агресора.
23 квітня, 10:34
Економіка
Росія постачає близько 40% природного газу в Європі
16 лютого, 15:09
Економіка
Це має послабити залежність Німеччини та Центральної Європи від газу РФ
07 лютого, 12:18
Економіка
Провладним посадовцям - прибутки. Нам – підвищують тарифи
02 лютого, 16:49