США співпрацюватимуть з МКС в питанні притягнення росії до відповідальності

ВІЙНА
28 липня, 09:15
США співпрацюватимуть з МКС в питанні притягнення росії до відповідальності

Питання відповідальності росії президент США Джо Байден поставив з моменту широкомасштабного нападу росії на Україну

Посилаючись на слова Державного секретаря Ентоні Блінкена, речник Державного департаменту сказав, що США співпрацюватимуть у питанні притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах в Україні з Міжнародним кримінальним судом.

Уникаючи подробиць, які вирішуватимуться на рівні прокурорів та слідчих, речник Державного департаменту Вендан Пател сказав, що питання відповідальності росії президент США Джо Байден поставив з моменту широкомасштабного нападу росії на Україну.

"З початку нападу росії на Україну президент чітко дав зрозуміти, що відповідальність потрібна відносно тих, хто вчинив воєнні злочини та звірства в Україні, і державний секретар Блінкен повторив це вчора, ми чітко дали зрозуміти, що їх необхідно притягнути до відповідальності, і ми підтримуємо розслідування МКС, і ми підтримуємо низку міжнародних зусиль з виявлення та притягнення до відповідальності, в тому числі через Генеральну прокуратуру України, Спільну слідчу групу, Моніторингову місію ООН з прав людини та інші інституції", – сказав Пател на брифінгу у четвер, 27-го липня.

Він нагадав, що США направили групи міжнародних слідчих і прокурорів для допомоги Генеральній прокуратурі України в документуванні, збереженні та підготовці справ для судового переслідування винних у воєнних злочинах.

Також він нагадав про те, що Міністерство юстиції США уклало Меморандум про співпрацю з Україною щодо розслідування та судового переслідування воєнних злочинів, скоєних під час вторгнення росії.

Як повідомляв раніше Голос Америки, генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що рішення США ділитися з Міжнародним кримінальним судом доказами воєнних злочинів росії є «ще одним історичним кроком до розбудови мережі всеосяжної відповідальності за міжнародні злочини росії».

У четвер газета New York Times повідомила з посиланням на неназваних американських чиновників, що президент Байден віддав розпорядження державним службам сприяти Міжнародному кримінальному суду в зборі свідчень російських воєнних злочинів в Україні.

Байден, який раніше називав путіна "воєнним злочинцем", заявляв, що ордер МКС на арешт "виправданим".

Оглядачі зазначають, що це рішення може означати значну зміну в політиці США щодо співпраці з МКС. США не ратифікували угоду про створення Міжнародного кримінального суду та досі відмовлялися співпрацювати з МКС, вважаючи, що подібна співпраця розглядатиметься як визнання Вашингтоном юрисдикції суду.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Кримінал
Сіоністи нічим не відрізняються від рашистів. І у тих, і в інших панує дикунська ненависть до сусідів, які не хочуть ставати варварами.
06 грудня, 13:37
Політика
Військово-політична верхівка ресурсної федерації московії заслуговує бути засудженою довічно. Смерть для путіністів буде подарунком.
04 грудня, 09:27
Війна
У ніч проти 29 листопада загарбники знову здійснили підступний повітряний напад на цивільну інфраструктуру. Постраждало троє українців.
29 листопада, 12:16
Опінії
Злочинці з московії мають відповісти за кожен злочин.
18 листопада, 18:25
Війна
Париж закликає Єрусалим зупинити бомбардування Палестини.
11 листопада, 10:45
Кримінал
17-річний Богдан Єрмохін із 2022-го незаконно перебуває під опікою російської родини. Юний українець звернувся до Володимира Зеленського.
10 листопада, 12:06