США стали провідним експортером нафти в країни Євросоюзу

СВІТ
29 березня, 11:22
США стали провідним експортером нафти в країни Євросоюзу

Результат дій "геніального геополітика" наочно: росію просто викинули з найбагатшого ринку, який приносив сотні мільярдів доларів.

Сполучені Штати замінили росію як головного експортера нафти до країн Євросоюзу. У грудні 18 відсотків імпортованої Євросоюзом нафти припало на США, повідомив у вівторок Євростат.

Частка росії, донедавна найбільшого постачальника нафти до Європи, впала з 31 відсотка у січні минулого року до 4% у грудні.

Рік тому частка США становила 13%. Другим найбільшим постачальником нафти до країн Євросоюзу стала Норвегія. На неї припало 17 відсотків нафтових постачань.

«До кінця 2022 року найбільшими постачальниками нафти до країн ЄС стали Сполучені Штати, Норвегія та Казахстан. Тим самим ЄС показав свою здатність адаптуватися до ситуації, що змінюється на нафтовому ринку і практично позбутися своєї залежності від російської нафти», - йдеться в заяві Євростату.

росія минулого року помітно збільшила експорт нафти до Індії та Китаю, які набували її зі значною знижкою і, за словами міністра енергетики росії Миколи Шульгінова, зуміла збільшити загальний обсяг нафти, що експортується. Водночас міністерство енергетики прогнозує падіння видобутку нафти та газу у 2023 році в росії через зниження їх закупівель європейськими країнами.

Пряме вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року змусило багато європейських країн скоротити імпорт російських енергоресурсів – нафти, природного газу та вугілля – для того, щоб позбавити Кремль валютних коштів на ведення війни. У грудні Євросоюз заборонив імпорт російської нафти, що перевозиться танкерами, і встановив стелю цін на нафту, що експортується з росії. Він зараз становить 60 доларів за барель.

Євросоюз також різко скоротив імпорт російського газу.

Імпорт упав з 31 відсотка у першому кварталі минулого року до 19 відсотків у грудні. Місце росії як головного постачальника газу до Євросоюзу зайняла Норвегія. 31 відсоток газу, що споживається країнами Євросоюзу, нині імпортується з Норвегії. США стали другим найбільшим експортером газу. На них припадає 20 відсотків природного газу, що ввозиться Євросоюзом.

Читайте також:
Світ
Фінська державна енергокомпанія Gasum розірвала договір із "Газпромом" на постачання газу трубопроводами
22 травня, 15:28
Опінії
Ми маємо перш за все остерігатися статусу боргового рабства
12 травня, 09:15
Опінії
Вірю в Перемогу України у війні. Але на економічному фронті маємо доволі скромні результати.
05 квітня, 17:31
Опінії
Унікальні обставини Великобританії роблять її більш вразливою до потрясінь, ніж деяких європейських сусідів
25 лютого, 15:15
Опінії
Автори The Telegraph аналізують наслідки війни та виклики, які чекають на лідера росії цього року
24 лютого, 16:43
Опінії
Німеччина та світовий енергетичний ринок
23 лютого, 12:03