США та Німеччина наразі обговорюють питання передачі Україні далекобійних ракет ATACMS і Taurus

ВІЙНА
16 вересня, 10:37
Ракета TAURUS KEPD
Ракета TAURUS KEPD

"Як українці використовують цю зброю, – це їхня справа", - Блінкен

США та Німеччина наразі обговорюють питання передачі Україні далекобійних ракет ATACMS і Taurus, але у цій справі низка "чутливих питань".

Про це йшлося на спільній пресконференції держсекретаря США Ентоні Блінкена і глави МЗС Німеччини Анналени Бербок, повідомляє "Останній Бастіон".

Зокрема, Бербок зазначила, що можливі побоювання щодо ударів по території Московії – це не є аргументом під час розгляду питання про надання Україні далекобійної зброї, оскільки країна має право на самозахист

"Аргумент полягає в тому, що існують чутливі питання, які потребують роз'яснення, особливо для нашої системи, Taurus, і це не так просто, як може здатися на перший погляд. Тому федеральний уряд, міністр оборони, канцлер і я неодноразово говорили про це протягом останніх тижнів, і ми знову і знову давали зрозуміти, що ведемо інтенсивні дискусії і вивчаємо, що ми можемо зробити", – сказала німецька міністерка.

Водночас Блінкен, коментуючи можливість надання ракет ATACMS, зауважив, що при передачі кожної системи озброєння Україні береться до уваги низка факторів.

"Українці повинні вміти їх ефективно використовувати. Також нові складні системи вимагають обслуговування, і, звичайно, ми цим займаємося. Вони повинні вміти їх підтримувати, а це не відбувається автоматично.  І потім вони повинні вписатися в цілісну військову програму, яка має сенс для допомоги Україні в досягненні її цілей", – підкреслив держсекретар.

Він додав, що те, як українці використовують цю зброю, – "це їхня справа".

"І вони самі мають ухвалювати рішення про те, що може бути найбільш ефективним у відновленні їхньої територіальної цілісності.  Відповідно до нашої власної політики, ми не заохочуємо і не дозволяємо використання наших систем озброєнь за межами України.  Але знову ж таки це рішення України", – сказав Блінкен.

Напередодні видання The Wall Street Journal повідомило, що США наближаються до надання Україні ATACMS і розглядають варіант передачі обмеженої кількості ракет.

Щодо ракет Taurus рішення Німеччини ще немає, однак глава МЗС України Дмитро Кулеба переконаний, що це лише "питання часу".

Читайте також:
Війна
13 Окрема бригада «Хартія» отримала на озброєння партію броньованих позашляховиків. На них воїни вестимуть маневрові бої проти росіян.
28 листопада, 19:37
Опінії
А західне суспільство ще не готове жертвувати рівнем життя та комфортом для прискореного переозброєння напередодні чергової світової війни.
28 листопада, 17:10
Світ
Іран має отримати винищувачі Су-35 та ударні вертольоти Мі-28.
28 листопада, 13:15
Війна
Не виключено, що частину озброєння, яке призначалося Україні, перенаправлено до Ізраїлю.
21 листопада, 13:25
Політика
Конґресмени Майкл МакКол і Майк Роджерс спільно з сенаторами-однопартійцями Джеймс Ріш і Роджер Вікер звернулися до Білого дому.
02 листопада, 21:15
Війна
Новий вид дронів пройшов бойове хрещення в Авдіївці. Українські інженери наближають перемогу.
02 листопада, 07:42