США та Європа постачають росії чіпи через фірми-прокладки в Туреччині та Гонконзі — Reuters

ВІЙНА
14.12.2022, 10:06
США та Європа постачають росії чіпи через фірми-прокладки в Туреччині та Гонконзі — Reuters

Західні країни продовжують постачати на росію напівпровідники, незважаючи на санкції.

Про відповідне розслідування, проведене спільно з Королівським об'єднаним інститутом оборонних досліджень, повідомляє Reuters.

Автори розслідування з'ясували, що з квітня по листопад США та низка європейських країн поставили рф чіпів на $777 млн.

Це комплектуючі від Intel, AMD, Texas Instruments, Analog Devices та Infineon. Раніше повідомлялося, що іноземні чіпи знаходять в уламках ракет, які московія запускає по Україні.

США та Європа постачають росії чіпи через фірми-прокладки в Туреччині та Гонконзі — Reuters_1

Для здійснення поставок у Туреччині та Гонконгу створюються фірми-прокладки, одна з них – турецька Azu International Ltd Sti – була зареєстрована у березні 2022 року, вже через тиждень вона почала постачати комплектуючі до рф. Засновник компанії - Гоктюрк Агваз. Він володіє також німецькою фірмою з постачання мікрочіпів Smart Impex. Після введення санкцій вона припинила постачання до рф, проте продовжила постачати чіпи до Туреччини.

США та Європа постачають росії чіпи через фірми-прокладки в Туреччині та Гонконзі — Reuters_3

За даними російської митниці, з березня протягом семи місяців компанія експортувала до росії комплектуючих на суму не менше ніж $20 млн, включаючи чіпи, вироблені американськими виробниками.

Іншу турецьку фірму-прокладку Smart Trading Ltd започаткував гендиректор російської логістичної фірми Novelco Григорій Григор'єв. Згідно з російськими митними деклараціями, з березня компанія відвантажила продукцію американських виробників напівпровідників на суму щонайменше 660 тисяч доларів.

У вересні Novelco організувала в Москві семінар для своїх клієнтів на тему "Як знайти альтернативні способи доставки товарів" до росії. У 45-хвилинній презентації, під назвою «Тактика і стратегія зовнішньої торгівлі для компенсації санкцій», Григор'єв закликав компанії створювати запаси продукції та розвивати диверсифіковані пули постачальників із більш ніж однієї країни.

США та Європа постачають росії чіпи через фірми-прокладки в Туреччині та Гонконзі — Reuters_5

Григор'єв повідомив в одному з постів на LinkedIn, що Novelco відкрила філію в Стамбулі і відправляє товари до росії з Туреччини, що не дотримується всіх торговельних обмежень США та ЄС щодо росії. Як тільки товари прибувають до Туреччини, «відвантаження обробляються для реекспорту, і вантажі можуть прямувати до Росії повітряним, морським, автомобільним та залізничним транспортом», — сказав Григор'єв у своєму посту.

Ідуть постачання і з Євросоюзу. Зокрема, оминають санкції в Естонії. Компанія Elmec Trade Oü, що базується в Таллінні, у період з 1 квітня по 31 жовтня відправила до росії товарів на суму не менше $17 млн. Гендиректор фірми Олександр Фоменко заявив, що експорт іде виключно відповідно до старих договорів, укладених до введення санкцій.

Також автори розслідування зазначають, що замість російських імпортерів, що потрапили під санкції, швидко з'являються інші фірми, іноді — з офісами в тих же будинках.

У липні 2021 року російська фірма "Радіант Груп", що імпортує чіпи, потрапила під санкції. Її закупівлі різко скоротилися, проте раптово активно імпортувати напівпровідники розпочала компанія Titan-Micro, зареєстрована у приватному дерев'яному будинку на околиці Москви.

Співрозмовник Reuters у цій фірмі повідомив, що насправді офіс знаходиться на 11 поверсі бізнес-центру на Профспілковій, 65. Там же знаходиться офіс «Радіант Груп».

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
В Угорщині, Туреччині та Об'єднаних Арабських Еміратах припинили обслуговувати банківські картки UnionPay, видані «Газпромбанком».
23 листопада, 15:09
Політика
Російський проєкт Arctic LNG 2 скоротив видобуток на газових родовищах майже до нуля через західні санкції на експорт.
12 листопада, 15:36
Економіка
Ельвіра Набіулліна — один із найбільш технічних наших ворогів. Вона вмілий управлінець, завдяки якій економіка РФ досі у чималому плюсі.
06 листопада, 07:10
Політика
Муса Бажаєв залишався власником курорту Forte Village на Сардинії навіть через два місяці після запровадження санкцій.
23 жовтня, 15:35
Політика
У січні-вересні 2024 року Індія закупила 6,1 млн т енергетичного вугілля, що на 26% менше, ніж за аналогічний період 2023 року.
15 жовтня, 15:35
Економіка
Московська біржа найближчим часом вийде із складу акціонерів Казахстанської фондової біржі (KASE).
11 жовтня, 17:15