США викупили у Йорданії 60 установок Gepard для України, — De Telegraaf

ВІЙНА
13.11.2023, 19:24
США викупили у Йорданії 60 установок Gepard для України, — De Telegraaf

Україна зможе використовувати зенітні установки для захисту від безпілотників.

США викупили у Йорданії самохідні зенітні установки Gepard, які в майбутньому будуть передані Україні для захисту від ворожих безпілотників, — пише De Telegraaf з посиланням на власні джерела.

«США викупили в Йорданії 60 самохідних зенітних установок Gepard для відправки в Україну. У 2016 році Gepard були продані Амману Нідерландами за «смішною ціною» — пише видання.

Відомо, що американський уряд заплатив за Gepard 110 млн євро.

Видання зазначає, що зенітні установки Gepard можуть збивати літаки і вертольоти, однак Україна використовуватиме ці системи переважно для захисту від безпілотників.

Ґепа́рд (нім. Flugabwehrkanonenpanzer (також Flakpanzer, FlakPz) Gepard — танк з зенітною гарматою «гепард») — німецька зенітна самохідна артилерійська установка виробництва компанії Krauss-Maffei в співпраці з іншими підприємствами. Використано модифіковане шасі від танка Leopard 1 та артилерійську частину на основі двох 35 мм гармат Oerlikon KDA. Надійшла на озброєння Німеччини, Бельгії, та Нідерландів у другу половину 1970-х років.

Призначена для захисту бронетанкових колон на марші та стаціонарних об'єктів від атак з вертольотів та літаків на малих і надмалих висотах вдень і вночі за будь-яких погодних умов та в умовах інтенсивної радіоелектронної протидії супротивника.

В другій половині вересня 2022 року в соціальних мережах було поширене відео руху установки «Gepard» разом з зенітним ракетним комплексом «Оса-АКМ» під час бойових дій в Харківській області.

На початку жовтня 2022 року військовий аташе України у США Борис Кременецький назвав «Gepard» одним із ефективних засобів боротьби з російськими дронами-камікадзе «Герань-2» (іранський Shahed 136). Разом з тим, ефективно протидіють цим дронам також ЗРК «Оса» та зенітні артилерійські установки ЗСУ-23-4 «Шилка». Істотна перевага саме артилерійських зенітних комплексів, при тому, полягає у порівняно «низькій» вартості ураження цілі в порівнянні навіть з такими ракетними комплексами, як «Оса».

Із відправленого наприкінці жовтня 2022 року листа міністерки оборони Німеччини Крістін Ламбрехт своїй Швейцарській колезі Віолі Амхерд з проханням дозволити реекспорт виготовлених в Швейцарії снарядів для ЗСУ «Гепард» до України випливає, що Україна використовувала наявні установки для захисту об'єктів критичної інфраструктури та морських портів від крилатих ракет і дронів-камікадзе. При чому застосування було на стільки інтенсивним, що попри значну кількість вже переданих снарядів утворився певний дефіцит.

Озброєні зенітними установками Gepard мобільні вогневі групи входили до складу першого ешелону протиповітряної оборони Києва.

Так, наприклад, оглядачі Conflict Intelligence Team припускають, що під час чергової хвилі масованих обстрілів об'єктів критичної інфраструктури 18 жовтня 2022 року саме із установки «Gepard» була знищена крилата ракета Х-101в Києві.

Слова українського аташе підтверджують і журналісти німецького видання Bild, які мали можливість поспілкуватись з українськими військовими наприкінці жовтня 2022 року.

Також на практиці було доведено, що «Гепард» ефективно протидіє «рою» дронів: так, наприклад, неподалік Одеси одна установка за короткий проміжок часу збила десять іранських дронів. Проте, великою проблемою для українських військових, на його думку, залишається мала кількість установок та дефіцит боєприпасів.

Читайте також:
Війна
Україна та США ведуть переговори про постачання зброї, здатної збивати міжконтинентальні балістичні ракети.
22.11.2024, 18:10
Опінії
Повторюється трагічна історія ударів по аеродромах у Полтаві та Дніпрі і по комплексу С-300 під Дніпром.
12.10.2024, 09:35
Війна
Депутат Мар’яна Безугла підтвердила ураження системи Patriot на Дніпропетровщині, відео якого вчора було опубліковано росіянами.
10.10.2024, 11:30
Світ
Система протиповітряної оборони «SİPER» включає планування та координацію, управління і розподіл даних. «Залізний купол» Ізраїля відпочиває.
22.09.2024, 17:30
Війна
Рішення надати Україні ЗРК Patriot президент Румунії Йоганніс повідомив у червні 2024 року.
02.09.2024, 15:00
Війна
А росіяни продовжують безкарно атакувати військову інфраструктуру Полтавщини.
05.07.2024, 15:17