Стародавні єґиптяни спали на подушках із каменю

ІСТОРІЯ
02 серпня, 16:00
Стародавні єґиптяни спали на подушках із каменю
Фото: Facebook

Люди насолоджуються м'яким комфортом подушок протягом останніх 2000 років і не здогадуються, яким був сон наших предків у давнину.

Але до появи вказаної розкоші, сповненої пір'ям і пухом, люди звикли класти голову на кам'яні підголівники, схожі на подушки; тепер це незручні артефакти минулого.

Давньоєґипетський аналог подушки, зазвичай званий підголів'ям, призначався для того, щоби голова під час сну була піднята, а складалося воно – з плоскої основи та увігнутої частини на верхній стороні.

Підголівники з мармуру, слонової кістки, кераміки, каменю, дерева і навіть скла знайшли в єґипетських гробницях, датованих між 3000 роком до Різдва Христового – 30 роком після Різдва Христового.

Єгипетські кам'яні подушки виконували практичну функцію: коли ліжка розташовувалися близько до підлоги, підголівники допомагали запобігти заповзанню комах і паразитів до рота, носа, вух чи на обличчя у цілому.

Тепер ідея кам'яної подушки починає звучати трохи привабливіше, бо у спекотному кліматі підголівник також дозволяв потокам повітря проходити під голову та охолоджувати сплячого.

Але ці предмети служили не тільки для прагматичного, але і ритуального застосування: давні єґиптяни вірили, що голова – вмістилище духовного життя, а тому її потрібно захищати.

На кам'яних підголівниках часто гравіювали орнаменти (захисні зображення – прим. ред.), наприклад, Бєса, божества, що охороняє сплячих, чий грізний вигляд відганяв злих духів.

Ідея м'якої подушки була остаточно впроваджена давніми еллінами та римлянами, які використовували подушки з бавовни, тростини чи соломи; однак еліта насолоджувалася розкішшю подушок, наповнених м'яким пуховим пір'ям.

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, як нещодавно в Австрії виявили фрагмент найдавнішої у світі книги, написаної ще у давньому Єґипті.

Стародавні єґиптяни спали на подушках із каменю_1
Читайте також:
Життя
Глобальні зміни клімату за минулі 100 000 років можуть бути наслідком зсувів земної кори. А відтак і відповідних рухів географічних полюсів.
04 грудня, 19:32
Життя
Пил із поверхні Червоної планети прямо впливає на забарвлення сходу і заходу Сонця. Науковців досі спантеличує цей феномен.
08 листопада, 06:59
Історія
На березі однієї з приток річки Амазонка науковці натрапили на унікальну знахідку. Йдеться про наскельні малюнки доколумбової доби.
26 жовтня, 06:21
Життя
Виявилося, дурість сама по собі набагато небезпечніша, ніж ми звикли про неї думати... На цьому наполягає відомий італійський науковець!
17 жовтня, 13:31
Світ
За минулі десятиліття у різних частинах світу було виявлено кілька «спірних» рукописів. Академічна наука намагається їх свідомо уникати.
15 жовтня, 16:07
Світ
Найвища верхівка Альпійського хребта і всієї Західної Європи стала нижчою. Станом на сьогодні висота гори Монблан становить 4805,59 метра.
06 жовтня, 15:59