Стародавні єґиптяни спали на подушках із каменю

ІСТОРІЯ
02.08.2023, 16:00
Стародавні єґиптяни спали на подушках із каменю
Фото: Facebook

Люди насолоджуються м'яким комфортом подушок протягом останніх 2000 років і не здогадуються, яким був сон наших предків у давнину.

Але до появи вказаної розкоші, сповненої пір'ям і пухом, люди звикли класти голову на кам'яні підголівники, схожі на подушки; тепер це незручні артефакти минулого.

Давньоєґипетський аналог подушки, зазвичай званий підголів'ям, призначався для того, щоби голова під час сну була піднята, а складалося воно – з плоскої основи та увігнутої частини на верхній стороні.

Підголівники з мармуру, слонової кістки, кераміки, каменю, дерева і навіть скла знайшли в єґипетських гробницях, датованих між 3000 роком до Різдва Христового – 30 роком після Різдва Христового.

Єгипетські кам'яні подушки виконували практичну функцію: коли ліжка розташовувалися близько до підлоги, підголівники допомагали запобігти заповзанню комах і паразитів до рота, носа, вух чи на обличчя у цілому.

Тепер ідея кам'яної подушки починає звучати трохи привабливіше, бо у спекотному кліматі підголівник також дозволяв потокам повітря проходити під голову та охолоджувати сплячого.

Але ці предмети служили не тільки для прагматичного, але і ритуального застосування: давні єґиптяни вірили, що голова – вмістилище духовного життя, а тому її потрібно захищати.

На кам'яних підголівниках часто гравіювали орнаменти (захисні зображення – прим. ред.), наприклад, Бєса, божества, що охороняє сплячих, чий грізний вигляд відганяв злих духів.

Ідея м'якої подушки була остаточно впроваджена давніми еллінами та римлянами, які використовували подушки з бавовни, тростини чи соломи; однак еліта насолоджувалася розкішшю подушок, наповнених м'яким пуховим пір'ям.

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, як нещодавно в Австрії виявили фрагмент найдавнішої у світі книги, написаної ще у давньому Єґипті.

Стародавні єґиптяни спали на подушках із каменю_1
Читайте також:
Історія
Звідки ми прийшли й для чого існуємо? Питання, на які люди шукають відповіді протягом усієї історії, звертаючись до релігії та до науки.
02 червня, 19:02
Історія
Не всі розуміють наскільки великі та розкидані малюнки у Перу, зроблені 2000 років тому. Геогліфи притягують до себе нових Індіанів Джонсів.
06 травня, 08:12
Історія
Науковці десятиліттями вивчають проблематику центральноамериканських людських культур. Але досі лишається таємницею їхнє походження.
23 квітня, 14:45
Книги
Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.
14 квітня, 20:58
Мистецтво
Мало хто знає, що танець «Сиртакі» вигадали під час фільмування стрічки «Грек Зорба». Якщо конкретно, то якихось 60 років тому, у 1964-му.
05 січня, 21:39
Життя
Коли до винаходу дистиляції залишалося ще кілька століть, вино було головним і єдиним алкоголем. З нього виготовляли лікувальні розчини.
22.12.2023, 06:00