В Австрії виявили фрагмент найдавнішої у світі книги

ІСТОРІЯ
01.07.2023, 17:12
В Австрії виявили фрагмент найдавнішої у світі книги

Співробітники Університету Ґраца знайшли доволі рідкісний папірус, створений у 260 році до Різдва Христового у давньому Єґипті.

Виявляється, артефакт – найстарший із відомих подібних за 400 років, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Stuttgarter Nachrichten".

Зі слів австрійських дослідників, розмір фрагмента папірусу – 15×25 сантиметрів, документ зберігався у підземних сховищах університеті з 1904 року.

Артефакт знайшли посеред смужок, якими було огорнуто єґипетську мумію, його довго ігнорували, вважаючи шматочком сувою чи листа.

«Однак під час реставрації з'ясувалося, що документ є частиною книги, бо має центральний згин і отвори для скоб. Також текст оформлений у чітко окреслених полях. Ймовірно, папірус – фрагмент записника, до якого грецькою мовою вносили дані про податки», – прокоментували у пресслужбі Університету Ґраца.

Прикметно, але медіаагенція "Останній Бастіон" раніше інформувала своїх читачів про те, як українські прикордонники натрапили на давньоримське поселення.

Читайте також:
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39
Історія
Харків'янин Юрій Кнорозов першим у світі дешифрував писемність жителів півострова Юкатан. Опісля нього цивілізацією майя зацікавилися інші.
31 березня, 17:20
Опінії
Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.
28 березня, 13:38
Історія
Навесні 1099 року київський князь Святополк своїми військами атакував Червону Русь. Перед тим він осліпив князя-галичанина Василька.
12 березня, 08:28
Історія
2500 років тому ця 8-метрова скульптура підтримувала дах величезної релігійно споруди. Всього ж їх було 38, але до тепер збереглося лише 2.
05 березня, 07:12
Історія
Скарб був у лісі поблизу Грубешова Люблінського воєводства. Науковці датували знахідку II століттям до Христа — IV століттям після Христа.
03 березня, 07:59