В Австрії виявили фрагмент найдавнішої у світі книги

ІСТОРІЯ
01 липня, 17:12
В Австрії виявили фрагмент найдавнішої у світі книги

Співробітники Університету Ґраца знайшли доволі рідкісний папірус, створений у 260 році до Різдва Христового у давньому Єґипті.

Виявляється, артефакт – найстарший із відомих подібних за 400 років, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Stuttgarter Nachrichten".

Зі слів австрійських дослідників, розмір фрагмента папірусу – 15×25 сантиметрів, документ зберігався у підземних сховищах університеті з 1904 року.

Артефакт знайшли посеред смужок, якими було огорнуто єґипетську мумію, його довго ігнорували, вважаючи шматочком сувою чи листа.

«Однак під час реставрації з'ясувалося, що документ є частиною книги, бо має центральний згин і отвори для скоб. Також текст оформлений у чітко окреслених полях. Ймовірно, папірус – фрагмент записника, до якого грецькою мовою вносили дані про податки», – прокоментували у пресслужбі Університету Ґраца.

Прикметно, але медіаагенція "Останній Бастіон" раніше інформувала своїх читачів про те, як українські прикордонники натрапили на давньоримське поселення.

вибір редакції
Читайте також:
Позиція
Представники громадської спілки Останній Бастіон навели лад на прадавньому місці сили.
18 вересня, 08:37
Спорт
Для багатьох європейців і американців ця давня традиція викликає відразу й огиду. Але для самих мешканців Афґаністану вона – усталена норма.
15 вересня, 18:35
Світ
У Музеї образотворчих мистецтв Шалви Аміранашвілі, розташованого у Тбілісі, виставлено цінний артефакт доби раннього Середньовіччя.
13 вересня, 16:49
Історія
Загадковий давній прохід освітлюється сонцем лише під час зимового сонцестояння, його випадково виявили дослідники у 1835 році.
12 вересня, 16:41
Історія
Вавилонська держава успадкувала від попередників – шумерів і аккадців – чимало пам'яток, але закони та судочинство мала власні.
10 вересня, 20:58
Світ
Під час розкопок у містечку Сарсіна регіону Емілія-Романья археологи натрапили на давньоримський капітолій, де поклонялися Юпітеру.
25 серпня, 16:00