Студентським президентом України обрано Олександра Мамая
З 21 по 24 серпня на Херсонщині полтавська делегація брала участь у фіналі XXIII Міжнародної програми "Студентська республіка".
Спільно з активною молоддю та провідними інтелектуалами ми працювали над темою "Інакша Україна – для Нового світу"; за результатами події Студентським президентом України обрано представника Полтавського державного медичного університету Олександра Мамая.
У Студентському сквері Полтави відбулася прес-конференція за результатами фінального етапу Міжнародної програми "Студентська республіка", участь в якій взяла молодь з усієї України.
Студреспубліка – це найбільший в Україні відкритий майданчик для діалогу, глибокої дискусії та презентації проривних ідей — в умовах унікального формату своєрідного реактору майбутнього, у надзвичайно насиченому режимі молодь з усієї України спільно з провідними інтелектуалами шукали відповіді на найскладніші проблеми людства.
У результаті кристалізувалися дві основні групи-позиції: "Прогресори" та "Люди світу" (глобалісти-просвітителі), яку саме очолили полтавці і власне Олександра Мамая було обрано Студентським президентом України.
Також депутатами Студентського парламенту України стали Ірина Жемела і Ярослав Спориш з аграрного університету, Богдан Жалій з педагогічного університету, Олександр Корольов з університету економіки і торгівлі, а також Данііл Єфімчук з медуніверситету.
Окрім роботи над майбутнім України й світу, виборів Студентського президента й Стударламенту, на Студреспубліці традиційно проводилася мульти-фестивальна частина.
Понад 20 суб-фестивалів творчого, інтелектуального, спортивного спрямування; і полтавці стали кращими в Робо-фесті, Мафії, КВК, Фестивалі аматорського відео й суб-фестивалі дизайну "Екстер-фест".
Унікальність Студреспубліки полягає, зокрема, і в тому, що під час її проведення вдається створити, ситуацію, яка відображує загальне і прогностичне становище в Україні.
Тому результати події дуже часто з подробицями та деталізацією втілюються в життя в реальній українській політиці.
Студреспубліка показала, як критично мало мислення в Україні, необхідний розрив з теперішнім, актуальним, тобто необхідне Інакше.
Інавації — як правило, це несподіване відкриття Інакшого; але Інакше породжує цілий ряд наступних інавацій.
На даний момент, на жаль, намір організувати "прорив у Інакше" виявився надзвичайно важким для тих, хто мав би бути тараном Інакшого — для пасіонарної молоді та студентства.
А вивільнення нашої країни з деградації може стати дороговказом і шансом для цілого світу, або запалимо досвітній огонь, ставши маяком у Новому світі, або погубимося!
Тому, Студпрезидент і Студпарламент України працюватимуть над важливими проблемами захисту прав студентів та відновленням соціальної справедливості: стипендіальним забезпеченням, житловими тощо.
Поїздка полтавської делегації на фінал Студентської республіки стала можливою завдяки участі Управління молоді та спорту Полтавської ОДА, Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради та соціально відповідальним небайдужим підприємцям.
Матеріал надано Полтавським осередком ВМГО "Студреспубліка"