Суд у Нідерландах продовжує розгляд по суті справи про збиття Boeing-777 «Малайзійських авіаліній»

СВІТ
20.12.2021, 19:35
Суд у Нідерландах продовжує розгляд по суті справи про збиття Boeing-777 «Малайзійських авіаліній»

Захист обвинуваченого визнав, що військові з курської бригади були на Донбасі

У Нідерландах на суді у справі про катастрофу MH17 захист обвинуваченого визнав, що московитські військові з 53-ї зенітно-ракетної бригади ЗС Російської Федерації у липні 2014 року перебували на Донбасі та воювали проти України.

Про це повідомляє NU у понеділок, 20 грудня.

За даними видання, сьогодні, перш ніж на судовому засіданні почали зачитувати звинувачення, захист обвинуваченого росіянина Олега Пулатова вимагав, щоб до справи були долучені показання свідка S45. Саме цей свідок входив до складу 53-ї зенітно-ракетної бригади Збройних сил Росії та перебував на Донбасі у липні 2014 року.

У своїх свідченнях він заявляв, що ракета “Бук” нібито не могла збити малайзійський Boeing, але пізніше відмовився від своїх слів.

Суд дійшов висновку, що прокуратура мала право не включати ці свідчення до матеріалів справи, тому відмовив адвокатам.

Міжнародна спільна слідча група (JIT) у справі про катастрофу MH17 шукає фото, відео та документи у російському місті Курськ, звідки було відправлено зенітно-ракетний комплекс Бук.

У понеділок, 20 грудня, на суді в Нідерландах прокуратура почала зачитувати обвинувальний акт у справі МН17.

Прокурору потрібно три дні, щоб розповісти, як вони оцінюють докази у справі, у чому саме, на їхню думку, можна звинуватити трьох росіян та одного українця та яке покарання слід їм призначити.

Усі чоловіки відіграли свою роль в організації, встановленні та згодом відведенні ракетної установки “Бук”, за допомогою якої влітку 2014 року був збитий літак Malaysia Airlines.

Прокуратура реконструювала це на основі великої кількості фото, відео та показань свідків. Є також перехоплені розмови, в яких підозрювані говорили про установку ракети та збиття MH17. Це буде розглянуто сьогодні та завтра, як і судово-медичні докази.

Очевидно, що прокуратура проситиме тривале ув’язнення, але чи буде це довічне, наперед невідомо.

“Питання, що MH17 був навмисно збитий. Це не має значення для питання провини, але це може мати значення для покарання”, – зазначила експертка з міжнародного кримінального права Меріке Де Хоон.

Вона очікує, що вирок також може відрізнятися для кожного підозрюваного, залежно від ролі, яку вони відіграли у збитті літака.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній» був збитий збройними силами РФ над окупованим Донбасом. На борту лайнера перебувало 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі загинули.

19 червня 2019 року  Об’єднана слідча група назвала імена перших чотирьох підозрюваних в причетності до збиття літака. Це – Сергій Дубинський (“Хмурий”), Ігор Гіркін (“Стрелок”), Олег Пулатов (“Гюрза”), Леонід Харченко (“Кріт”).  На засідання суду вони не з’являються.

Судовий процес у цій справі почався 9 березня 2020 року в судовому комплексі “Схіпхол” біля Амстердама.

Читайте також:
Війна
Станом на 15.50 відомо про 12 загиблих. Поранено 11 людей, серед них двоє дітей.
19 листопада, 17:32
Світ
Відомо про трьох загиблих та п'ятьох поранених.
23 жовтня, 18:06
Світ
Офіс ООН з прав людини закликав розслідувати ізраїльський авіаудар, у результаті якого загинули щонайменше 22 людини на півночі Лівану.
16 жовтня, 10:23
Світ
Сатаньягу також включив міжнародні інститути в число «семи фронтів», на яких Ізраїлю доводиться боротися
15 жовтня, 09:15
Світ
Ізраїль здійснює геноцид у Секторі Гази та терористичні атаки в Лівані
03 жовтня, 10:31
Світ
Президент Туреччини звинуватив Ізраїль у геноциді в Газі та попередив про наслідки операції в Лівані
02 жовтня, 10:25