Суддя Наталія Овчаренко, яка отримала хабар у 30 тис. дол., засуджена до 10 років позбавлення волі

КРИМІНАЛ
01 березня, 17:46
Суддя Наталія Овчаренко, яка отримала хабар у 30 тис. дол., засуджена до 10 років позбавлення волі

Після отримання підозри вона намагалася підкупити на той момент керівника САП Назара Холодницького

Вищий антикорупційний суд на засіданні в середу, 1 березня, визнав суддю Кіровського районного суду міста Дніпра винною у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди розміром $30 тис., пов’язаному з цим зловживанні впливом, а також у підбурюванні працівників медичної сфери до видачі недостовірних листків непрацездатності та їх використання.

Про це інформує медіа агенція "Останній Бастіон" із посиланням на пресслужбу САП.

"Суд призначив зазначеній особі покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в судах, правоохоронних органах і адвокатурі строком на 3 роки та з конфіскацією усього належного її майна. Також суд обрав обвинуваченій запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до набуття вироком законної сили", - йдеться у повідомленні.

Цим самим вироком іншу обвинувачену, лікарку одного з медичних закладів міста Дніпра Наталію Антонову, визнано винною у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів і бланків, збут або використання підроблених документів) КК України.

Їй призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі, від якого її звільнено на підставі ст. 49 КК України у зв'язку із спливом строків притягнення до кримінальної відповідальності.

Вирок ВАКС може бути оскаржено протягом 30 днів від дня його оголошення шляхом подання апеляційної скарги через Вищий антикорупційний суд до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.


САП обвинувачує екссуддю Кіровського райсуду Дніпра Овчаренко у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди. Її судили разом із ще одним екссуддею Олегом Ходасевичем, який помер у 2018 році.

Колишні судді Кіровського районного суду Дніпра Наталія Овчаренко й Олег Ходасевич були затримані у квітні 2017 року за підозрою в отриманні від підсудного 16 тисяч доларів за постанову судового рішення на його користь та вплив на прокурорів для пом'якшення звинувачення. Загальна сума хабаря мала становити 30 тисяч доларів.

У подальшому Овчаренко спробувала домовитися про закриття цієї справи з тодішнім головою Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким. Зрештою була затримана під час передачі частини хабаря. Ця сама також розглядається в суді.

Як встановило слідство, також екссуддя декілька разів "замовляла" у знайомих медиків лікарняні листи з метою уникнути участі в автоматизованому розподілі судових справ, які не хотіла розглядати.

Читайте також:
Кримінал
У представника Феміди при обшуку знайшли у різних конвертах 15 600$.
27 вересня, 15:53
Блоги
Слуги совєцької Феміди досі заправляють балом в Україні. Жоден із президентів так і не провів реформу судочинства, яку приручив валютою.
15 липня, 17:33
Політика
Текст законопроєкту та супровідні документи поки відсутні на сайті
10 січня, 15:47
Кримінал
Справу порушено за фактом недекларування майна на росії
23.09.2022, 10:35
Виміри
Відповідь «взірцю для усієї суддівської гілки влади»
02.02.2022, 10:45
Політика
Після того, як Верховна Рада торік розпустила склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів, остання перебуває у стані невизначеності.
22.01.2022, 16:12