Суди Полтавщини не можуть розглянути корупційну справу Миколи Різника

КРИМІНАЛ
09 вересня, 15:05
Обрання запобіжного заходу Миколі Різнику. 2019 рік.
Обрання запобіжного заходу Миколі Різнику. 2019 рік.

Три місяці суди визначають : хто має розглядати корупційну справу Різника

4 травня колегія суддів Полтавського апеляційного суду розглянула скаргу прокурора на ухвалу Зіньківського районного суду Полтавської області, якою було звільнено від кримінальної відповідальності голову Опішнянської ОТГ Миколу Різника, у зв'язку із закінченням строку досудового розслідування.

Нагадаємо, що 24 липня 2019 року було викрито на хабарі голову Опішнянської ОТГ. Миколу Різника затримали під час одержання 12 тисяч гривень хабаря від місцевого підприємця.

Суди Полтавщини не можуть розглянути корупційну справу Миколи Різника_1Суди Полтавщини не можуть розглянути корупційну справу Миколи Різника_2

Миколу Різника було затримано безпосередньо під час вчинення злочину.

Правоохоронці заявили, що голова Опішнянської ОТГ отримав «винагороду» від приватного підприємця за укладення договору про добровільне відшкодування збитків за фактичне користування земельною ділянкою, виділеною під розміщення шиномонтажу.

Ухвалою Зіньківського районного суду Полтавської області від 16.11.2021 Різника Миколу Миколайовича, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), звільнено від кримінальної відповідальності, у зв'язку із закінченням строку досудового розслідування. Кримінальне провадження було закрито.

Прокуратурою було подано апеляційну скаргу на дану ухвалу суду.

4 травня колегією суддів Полтавського апеляційного суду було розглянуто апеляційну скаргу  прокурора на вищевказану ухвалу. Полтавський апеляційний суд апеляційну скаргу прокурора задовольнив, ухвалу Зіньківського районного суду Полтавської області від 16.11.2021 було скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

За три місяці суди навіть не розпочали новий розгляд корупційної справи Миколи Різника.

13 липня 2022 року Полтавський апеляційний суд виправив описку у своїй ухвалі від 4 травня 2022 року.

З Полтавського апеляційного суду справу було передано до Зіньківського районного суду Полтавської області.

З огляду на те, що неможливо утворити склад суду, Зіньківський районний суд звернувся з поданням про передачу скарги до іншого суду.

Як вбачається з подання, у Зіньківському районному суді Полтавської області фактично працює один суддя: Должко С.Р.

Суддю Зіньківського районного суду Должко С.Р. на той час виключено із авторозподілу судових справ у зв'язку з відпусткою. Крім того , він вже приймав участь у даному провадженні , що виключає його повторну участь у ньому. Отже, неможливо утворити визначений законом склад суду.

У зв'язку з цим 21 липня 2022 року Полтавський апеляційний суд подання в.о. голови Зіньківського районного суду Полтавської області задовольнив.

Кримінальне провадження щодо Миколи Різника за ст. 368 ч. 3 КК України - направлено до Котелевського районного суду Полтавської області для розгляду.

За півтора місяця Котелевський районний суд Полтавської області так і не призначив корупційну справу Миколи Різника до судового розгляду.

Останній Бастіон продовжує слідкувати за даною справою та буде інформувати читачів про подальший розвиток подій.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Політика
У корупційному казані Дніпропетровської облради опинилися навіть котельні
вчора, 15:01
Політика
Вкравши мільярди на великому крадівництві імені Володимира Оманського, Onur взялися за добування графіту
23 листопада, 13:55
Опінії
Тому, що це – не його.
19 листопада, 14:21
Новини
В Україні зараз немає корупції, багато корупціонерів виїхали, - Володимир Оманський на Bloomberg New Economy Forum
18 листопада, 15:40
Політика
Хто прибрав до рук «Бурштин України»
18 листопада, 12:45