Такими темпами перевірки декларацій триватимуть 3600 років,- експерт

ПОЛТАВА
19.07.2018, 11:35

Наразі НАЗК перевірило 331 із 1,1 мільйона декларацій.

Про це повідомив голова правління громадської організації State watch,експерт групи "Антикорупційна реформа" Реанімаційного Пакету Реформ Гліб Канєвський.

"Здебільшого, серед фігурантів справ НАЗК – мери, заступники мерів, працівники міських рад. Є також 6 прокурорів та 4 народні депутати – Дзендзерський, Дунаєв, Рабінович, Журжій", – розповів експерт.

Під час круглого столу "Цапи відбувайли: кого НАЗК спіймало на брехні?" Гліб Канєвський зауважив: якщо Національне агентство з питань запобігання корупцією продовжуватиме перевіряти декларації в такому ж темпі, як і зараз, то перевірки триватимуть 3600 років.

Як зазначила голова правління "Антикорупційного штабу" Галина Янченко, європейські партнери, які раніше фінансово активно підтримували НАЗК, нині роблять це з меншим ентузіазмом. Так, якщо у 2016 році, НАЗК з Європи отримало 1,6 млн гривень, у 2017 – 1 млн гривень, то у 2018 – лише 80 тис. гривень.

"Звісно, це пов'язано з неефективною роботою агентства і європейські партнери просто відмовляються співпрацювати", – пояснила голова правління "Антикорупційного штабу".

Також Гліб Канєвський заявив, що НАЗК зробило позитивні висновки щодо декларації президента України Петра Порошенка, не провівши повної перевірки. НАЗК фактично легалізувало статки президента, не маючи відповідей на запити від Державної фіскальної служби та Національної поліції.

"НАЗК зробило запити, але і ДФС, і Нацполіція з невідомих причин не змогли надати відповіді до закінчення перевірки. Після цього НАЗК дійшло висновку, що порушень у декларації Порошенка нема", – розповів Канєвський.

Він додав, що подібна ситуація стосується Степана Кубіва та Геннадія Зубка.

"Ми задались питанням, чому в звітах НАЗК ніколи не фігурують топ-прізвища? Тому що НАЗК не поспішає проводити перевірку нардепів, міністрів, працівників національних комісій, правлінь. А якщо і проводяться такі перевірки, то робиться це дуже недолуго", – сказав експерт.

Як повідомлялося, половина адміністративних справ про корупцію в Україні закриваються (http://ua1.com.ua/society/polovina-sprav-nazk-zakrivayutsya-shche-chvert-sudi-povertayut-na-doopracyuvannya-doslidzhennya-44600.html), чверть – повертаються з судів до Національного агентства з питань запобігання корупції, і лише 24% справ закінчуються стягненнями.


Читайте також:
Руками підлеглого Євгена Бови прости Господи депутатка обласної ради Ірина Степаненко провела сесію Новоселівської ОТГ у закритому режимі.
14 липня, 18:20
Опорний заклад середньої освіти у селі Мартинівка підготували до капітальної реконструкції з проведенням комплексної термомодернізації.
14 липня, 14:06
Попри різку зміну погодних умов на Полтавщині досі спостерігається високий рівень пожежної небезпеки.
14 липня, 08:57
Що потрібно для того, щоб стати пілотом? Відповідь професіоналів.
13 липня, 17:25
Зеленський має відвідати Полтавщину 15 липня.
13 липня, 15:58
Загрозою для здоров'я відпочивальників визнали воду у Дніпрі та Сухому Кагамлику, яка не відповідає чинним санітарно-гігієнічним нормам.
13 липня, 11:54