Такими темпами перевірки декларацій триватимуть 3600 років,- експерт

ПОЛТАВА
19.07.2018, 11:35

Наразі НАЗК перевірило 331 із 1,1 мільйона декларацій.

Такими темпами перевірки декларацій триватимуть 3600 років,- експерт_1

Про це повідомив голова правління громадської організації State watch,експерт групи "Антикорупційна реформа" Реанімаційного Пакету Реформ Гліб Канєвський.

"Здебільшого, серед фігурантів справ НАЗК – мери, заступники мерів, працівники міських рад. Є також 6 прокурорів та 4 народні депутати – Дзендзерський, Дунаєв, Рабінович, Журжій", – розповів експерт.

Під час круглого столу "Цапи відбувайли: кого НАЗК спіймало на брехні?" Гліб Канєвський зауважив: якщо Національне агентство з питань запобігання корупцією продовжуватиме перевіряти декларації в такому ж темпі, як і зараз, то перевірки триватимуть 3600 років.

Як зазначила голова правління "Антикорупційного штабу" Галина Янченко, європейські партнери, які раніше фінансово активно підтримували НАЗК, нині роблять це з меншим ентузіазмом. Так, якщо у 2016 році, НАЗК з Європи отримало 1,6 млн гривень, у 2017 – 1 млн гривень, то у 2018 – лише 80 тис. гривень.

"Звісно, це пов'язано з неефективною роботою агентства і європейські партнери просто відмовляються співпрацювати", – пояснила голова правління "Антикорупційного штабу".

Також Гліб Канєвський заявив, що НАЗК зробило позитивні висновки щодо декларації президента України Петра Порошенка, не провівши повної перевірки. НАЗК фактично легалізувало статки президента, не маючи відповідей на запити від Державної фіскальної служби та Національної поліції.

Такими темпами перевірки декларацій триватимуть 3600 років,- експерт_3

"НАЗК зробило запити, але і ДФС, і Нацполіція з невідомих причин не змогли надати відповіді до закінчення перевірки. Після цього НАЗК дійшло висновку, що порушень у декларації Порошенка нема", – розповів Канєвський.

Він додав, що подібна ситуація стосується Степана Кубіва та Геннадія Зубка.

"Ми задались питанням, чому в звітах НАЗК ніколи не фігурують топ-прізвища? Тому що НАЗК не поспішає проводити перевірку нардепів, міністрів, працівників національних комісій, правлінь. А якщо і проводяться такі перевірки, то робиться це дуже недолуго", – сказав експерт.

Як повідомлялося, половина адміністративних справ про корупцію в Україні закриваються (http://ua1.com.ua/society/polovina-sprav-nazk-zakrivayutsya-shche-chvert-sudi-povertayut-na-doopracyuvannya-doslidzhennya-44600.html), чверть – повертаються з судів до Національного агентства з питань запобігання корупції, і лише 24% справ закінчуються стягненнями.


Читайте також:
Полтава
Чиновники вирішили перейти на новий рівень самопіару, згадавши про природу. Скільки на це витрачено коштів платників податків — невідомо.
12:30
Полтава
Стихійні звалища обабіч траси Решетилівка-Дніпро плюндрують неповторність нашого рідного краю. Громадяни засмічують, влада просто констатує.
06:03
Полтава
Мешканець Великобудищанської громади до останнього подиху боронив рідну землю від загарбників. Тепер чоловік у Небесному Воїнстві України.
вчора, 14:47
Полтава
Полтавським «зеленим ямщикам» слід брати приклад із колег по цеху. Але, коли бажання сприяти перемозі України немає, то воно і не з'явиться.
вчора, 06:02
Полтава
У міській раді склалася типова для всіх органів виконавчої влади ситуація. Так, одним набридло виконувати свої обов'язки, іншим їх мало.
27 березня, 12:18
Полтава
Чоловік рибалив в акваторії Кам'янського водосховища неподалік села Орлик Полтавського району. Тепер доведеться заплатити штраф.
27 березня, 07:00