Такої опції як «мир в обмін на українські території» не існує

ВІЙНА
25 липня, 13:48
Такої опції як «мир в обмін на українські території» не існує
Фото: Facebook

На жаль, ніхто не буде запитувати нас як закінчувати війну. Ми повністю залежимо від наших партнерів, тож і рішення будуть ухвалювати вони.

Понеслася хвиля коментарів після соціологічного дослідження КМІС, що нібито 32% українців готові відмовитися від деяких територій в обмін на мир (а раніше було 10%). Ой, ай... Те, се...

Перепрошую, а що, є така опція? Нам хтось пропонує мир в обмін на територію?

Якщо завтра почнуться переговори з росією, то вимогами путіна будуть «денацифікація» та демілітаризація, думайте самі, що означає перше слово і які наслідки другого. Ніхто не пропонує і не пропонуватиме нам миру в обмін на території.

Звісно, крім випадку, коли тривалість цього «миру» буде 3 роки. Ну, щоби росія встигла перепочити й підготуватися до наступної фази, в ході якої вона вже не повторить помилок 2022 року; як друга Чеченська війна.

Мета росії давно відома. Вона полягає у наступному:

  1. Знищення української державності та/або ідентичності, варіанти можливі в межах цієї основної мети.
  2. Знищення державності та ідентичності, як було із корінними народами Надволжя, Кавказу, Сибіру.
  3. Знищення державності при збереженні ідентичності, як було в УРСР або у кадировській Чечні.
  4. Знищення ідентичності при збереженні державності, як у Білорусі.

Що важливо, українці це добре розуміють. За тим самим дослідженням, це розуміють 84% тих, хто не готовий поступатися територіями, та 69% тих, хто начебто готовий; із них відповідно 68% та 46% чітко розуміють, що мета росії — геноцид.

Люди не дурні, проте з ними треба говорити. У публічному просторі нема сценаріїв завершення війни, нема розмов про те, що таке перемога, що таке поразка, який спектр варіантів між ними, де червоні лінії.

Власне, нема розмов про те, що імперія обов'язково повернеться, що мир ненадовго. Люди дезорієнтовані, спитайте їх що-небудь, і ви це побачите, що 38% готові на «заморозку» без гарантій безпеки.

Такої опції як «мир в обмін на українські території» не існує_1

Оцієї цифри я б боявся, хоча набагато більше готові на заморозку за умови членства в НАТО. Знову перепрошую, а що, є така опція, ви справді у неї  вірите?

НАТО нам не пропонують і найближчим часом не пропонуватимуть. Одного дня переговори почнуться інакше не буває, бо всі війни завершуються переговорами (навіть капітуляція та окупація не скасовують переговорів з тими, хто бере на себе відповідальність після зруйнованого злочинного режиму).

І суспільство, не підготовлене дискусіями й не озброєне розумінням, може луснути. Це буде шикарний подарунок путіну — можливо, посмертний, а може, й ні.

Не треба робити таких подарунків, давайте відверто говорити про сценарії майбутнього та про образ Перемоги.
Автор : Валерій Пекар
Читайте також:
Війна
Ресурсна федерація московії не монолітна держава, а Колос на глиняних ногах. Тому вона має свої слабкості, котрі прагне сховати від світу.
28 жовтня, 19:27
Світ
Цьогорічний саміт БРІКС в окупованій Москвою столиці Татарстану довів байдужість половини світу до України. Їм ближчі дешеві ресурси із РФ.
24 жовтня, 13:48
Війна
На берегах річки Потомак свідомо вагаються і надалі допомагати Києву. Для Вашинґтона вигідно послаблювати, але не знищувати міць Москви.
23 жовтня, 13:49
Війна
Проблемою ЗСУ в лютому 2022 року був уряд, який вперто відмовлявся прийняти реальність, і тому «не вірив», що росіяни вторгнуться.
23 жовтня, 11:00
Війна
За кілька місяців відбудуться 3 роковини великого нападу РФ на України. У міру того, як війна затягується, частіше звучать заклики до миру.
21 жовтня, 19:23
Політика
Київ стикається із непевним майбутнім на тлі зменшення західної підтримки. Безпосередня загроза походить від президентських виборів у США.
17 жовтня, 20:33