«Талібан» оволодів мавзолеєм Панджшерського лева

СВІТ
07.09.2021, 13:46
«Талібан» оволодів мавзолеєм Панджшерського лева
Фото: Twitter

Події у далекому Афґаністані розвиваються доволі стрімко і все вказує на те, що пуштунським повстанцям вдалося опанувати всю країну.

Навіть буремна провінція Панджшер, яка до сьогодні чинила запеклий опір, перейшла під повний контроль руху "Талібан".

Таку інформацію з місця бойових дій через платформу Twitter оприлюднило незалежне місцеве видання "افغانستان نړیوال", передає аґенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що добре озброєні загони талібів захопили й очистили від опонентів адміністративний центр провінції Панджшер — Базарак; у населеному пункті та околицях уже запроваджено комендантську годину, оголошено верховенство норм Шаріату.

Крім того, пуштунські повстанці взяли "під охорону" меморіальний комплекс на місці поховання Ахмада Шаха Массуда, щоби, як вони вказують, "завадити вандалізму".

Наразі ж мармурова плита на могилі колишнього польового командира афґанських моджахедів таджицького походження та ексміністра оборони країни виглядає розтрощеною, а сам мавзолей оточений спецпідрозділом талібів.

Водночас його 32-річний син — Ахмад Массуд — залишив Панджшер і переїхав у невідоме місце, наголосивши, що "опір загарбникам триватиме і надалі".

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що причиною поразки проамериканського демократично обраного афґанського уряду є не "Талібан", а системна корупція.

Читайте також:
Світ
Щойностворене збройне формування "Південний Туркестан" виставило претензії на весь Північний Афґаністан, де проживають тюркські народи.
01.07.2022, 18:10
Світ
Учасники протестів спустили з будівлі місцевої адміністрації прапор «Талібану»
16.01.2022, 08:31
Світ
Після виходу США з Афганістану таліби захопили залишені авіаційні машини
05.01.2022, 18:55
Світ
Це вже не перший випадок таких страт
25.09.2021, 17:45
Світ
Лідер афґанської антиталібської коаліції відкинув ультиматум радикального пуштунського руху про капітуляцію на будь-яких умовах.
23.08.2021, 10:36
Світ
Єдиний син відомого афґанського моджахеда Ахмада Шаха Массуда на ймення "Панджшерський лев" звернувся до лідерів США і ЄС.
20.08.2021, 13:52