Танення льодовиків Швейцарії загрожує всій Європі

Упродовж 2000-2024 років Альпи втратили майже 40% свого покриву. Гірський хребет став мати менше снігу та криги, ніж було раніше.
Невтішні прогнози оприлюднив Швейцарський федеральний інститут досліджень лісів, снігу й ландшафтів, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Глобальні кліматичні зміни вкрай негативно впливають на гори у цій країні посеред Європи.
Тривале потепління на планеті зменшує кількість льодовиків, зокрема й у Швейцарії, які можуть майже повністю зникнути. Їхня втрата призведе до якісних змін у гідрологічному режимі не тільки в Альпах, а й у басейнах усіх найбільших річкових систем Західної Європи.
Цілком очевидно, що альпійський ландшафт поступово змінюватиметься: на місці льодовиків утворюватимуться нові озера, збільшиться частота зсувів та повеней. Ерозія у горах набуде перманентного характеру, вплинувши на погоду, життя флори й фауни Швейцарії.
Зважаючи на нові прогностичні моделі, в яких вперше враховуються спекотні сезони 2022-2024 років, навіть найбільші та розташовані на значній висоті льодовики Швейцарії можуть повністю зникнути до 2100 року. Це станеться у разі, якщо обсяги викидів парникових газів не скоротяться радикально.
Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що науковці спрогнозували наступний льодовиковий період. Аналіз динаміки рівня ізотопу кисень-18 показав, як його рівень продовжує знижуватись.