Танення льодовиків Швейцарії загрожує всій Європі

Танення льодовиків Швейцарії загрожує всій Європі
Фото: Swiss Info

Упродовж 2000-2024 років Альпи втратили майже 40% свого покриву. Гірський хребет став мати менше снігу та криги, ніж було раніше.

Невтішні прогнози оприлюднив Швейцарський федеральний інститут досліджень лісів, снігу й ландшафтів, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Глобальні кліматичні зміни вкрай негативно впливають на гори у цій країні посеред Європи.

Тривале потепління на планеті зменшує кількість льодовиків, зокрема й у Швейцарії, які можуть майже повністю зникнути. Їхня втрата призведе до якісних змін у гідрологічному режимі не тільки в Альпах, а й у басейнах усіх найбільших річкових систем Західної Європи.

Цілком очевидно, що альпійський ландшафт поступово змінюватиметься: на місці льодовиків утворюватимуться нові озера, збільшиться частота зсувів та повеней. Ерозія у горах набуде перманентного характеру, вплинувши на погоду, життя флори й фауни Швейцарії.

Зважаючи на нові прогностичні моделі, в яких вперше враховуються спекотні сезони 2022-2024 років, навіть найбільші та розташовані на значній висоті льодовики Швейцарії можуть повністю зникнути до 2100 року. Це станеться у разі, якщо обсяги викидів парникових газів не скоротяться радикально.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що науковці спрогнозували наступний льодовиковий період. Аналіз динаміки рівня ізотопу кисень-18 показав, як його рівень продовжує знижуватись.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Глобальні кліматичні зміни відіграли неоднозначну роль щодо здоров'я людей. Екстремальну спеку жителі Європи тепер сприймають значно гірше.
13 квітня, 18:41
Полтава
Теперішній рівень води у лівих притоках річки Дніпро (Сула, Хорол, Ворскла, Оріль) стабільно низький. Головна проблема — відсутність опадів.
09 січня, 13:46
Життя
За прогнозом фахівців із кліматології та демографії, ефект може посилюватись у міру прискорення змін погодних умов. Земля під загрозою.
12.09.2024, 07:15
Життя
2014 року влада балканської держави почала відновлювати популяцію рогатих парнокопитних ссавців у Південних Карпатах. Нині їх уже 170.
24.05.2024, 21:45
Світ
Висадити мільярд дерев для порятунку живих істот не вихід. Особливо, якщо рослинність із темним листям, яке притягує сонячне світло.
29.03.2024, 21:35
Життя
Атлантична меридіональна циркуляція, що відповідає за баланс клімату Землі, прискорено рухається до колапсу. Попередні прогнози застаріли.
11.02.2024, 18:19