Румунські зубри можуть урятувати планету від «глобального потепління»

24.05.2024, 21:45
Румунські зубри можуть урятувати планету від «глобального потепління»
Фото: The Guardian

2014 року влада балканської держави почала відновлювати популяцію рогатих парнокопитних ссавців у Південних Карпатах. Нині їх уже 170.

Науковці з'ясували, що зубри як ніхто інший із представників дикої худоби збагачують екосистему та пом'якшують наслідки планетарної зміни клімату. Про це із центрально-східної Румунії повідомило галузеве видання The Environment Energy Leader.

Як дослідили вчені, зграя вказаних тварин спроможна компенсує викиди 54 тисяч тонн вуглецю на рік, а це можна порівняти із вихлопами 43 тисяч автомобілів. Зубри пасуться на луках площею 50 квадратних кілометрів, «підстригаючи» траву, удобрюючи землю, переносячи насіння й ущільнюючи ґрунт.

Усе вищенаведене запобігає виділенню парникових газів, накопичених у рослинах та землі. Зубри, які повернулися до Румунії через два століття після зникнення (у середині ХІХ століття їх винищили мисливці — прим. ред.) — так званий «парасольковий» вид тварин, чия присутність забезпечує процвітання інших організмів.

Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, як акули-людожери рушили на Північ через зміну клімату. Біологи зі США переконані, що це більшою мірою загрожує морським видрам із виду каланів

Читайте також:
Полтава
Теперішній рівень води у лівих притоках річки Дніпро (Сула, Хорол, Ворскла, Оріль) стабільно низький. Головна проблема — відсутність опадів.
09 січня, 13:46
Життя
За прогнозом фахівців із кліматології та демографії, ефект може посилюватись у міру прискорення змін погодних умов. Земля під загрозою.
12.09.2024, 07:15
Світ
Висадити мільярд дерев для порятунку живих істот не вихід. Особливо, якщо рослинність із темним листям, яке притягує сонячне світло.
29.03.2024, 21:35
Життя
Атлантична меридіональна циркуляція, що відповідає за баланс клімату Землі, прискорено рухається до колапсу. Попередні прогнози застаріли.
11.02.2024, 18:19
Світ
Два найбільші міста південноамериканської країни Сан-Паулу і Ріу-ді-Жанейру майже тиждень живуть наче у пеклі. Температура сягає +55°C.
22.11.2023, 21:40
Життя
Температура поверхні та атмосфери нашої планети перевищила показники доіндустріального рівня. Це вперше в історії спостережень.
21.11.2023, 20:29