Інтенсивне заліснення посилює нагрівання поверхні Землі — науковці

СВІТ
29 березня, 21:35
Інтенсивне заліснення посилює нагрівання поверхні Землі — науковці

Висадити мільярд дерев для порятунку живих істот не вихід. Особливо, якщо рослинність із темним листям, яке притягує сонячне світло.

До такого висновку дійшла команда американських науковців з Університету Кларка у штаті Мериленд. Результати приголомшливого дослідження вони оприлюднили на шпальтах міжнародного галузевого видання Nature Communications.

Науковці вивчили, як саме масові висадки нових дерев, типових для тієї чи іншої місцевості, впливають на зміни здатності Землі відбивати сонячні проміння та поглинати вуглекислий газ. Скажімо, у тундрі висока ймовірність поширення беріз і модрин, але практично нульова середня відбивна здатність, тоді як у тропіках ці ж дерева майже позбавлені шансів.

«Ми з'ясували, що у середньому у земних умовах зони, де висаджені дерева із темним листям, посилюють потепління, а не послаблюють його. Так, вони поглинають значну кількість вуглекислого газу, але дерева відбивають не більше 20% сонячної енергії (часто ще менше). Навпаки, трав'яниста рослинність, тундра чи пісок відбивають кілька десятків сонячної енергії назад у космос.

Тому, якщо перерахувати сумарний вплив заліснення на клімат Землі, виходить, що еквівалентне додатковим 12 тисяч тонн CO2 на кожен квадратний кілометр, що заріс лісом. Тобто у 50% випадків вплив дерев на потепління був вищим за позначку 12 тисяч, а в половині — нижчим. Імовірно, що вже до 2100 року природне поширення дерев у рамках глобального озеленення має помітно прискорити потепління», — коментують своє дослідження науковці.

Тим часом як раніше інформувала медіаагенція «Останній Бастіон», що у світі зменшується популяція бджіл, мух і мурах. Втрата біорізноманіття, спричинене деструктивними методами землеробства, стає загрозою для виробництва харчових продуктів.

Вплив процесу заліснення на глобальну зміну клімату: червоні зони посилюють, сині послаблюють потепління.
Вплив процесу заліснення на глобальну зміну клімату: червоні зони посилюють, сині послаблюють потепління.
Читайте також:
Життя
Атлантична меридіональна циркуляція, що відповідає за баланс клімату Землі, прискорено рухається до колапсу. Попередні прогнози застаріли.
11 лютого, 18:19
Світ
Два найбільші міста південноамериканської країни Сан-Паулу і Ріу-ді-Жанейру майже тиждень живуть наче у пеклі. Температура сягає +55°C.
22.11.2023, 21:40
Життя
Температура поверхні та атмосфери нашої планети перевищила показники доіндустріального рівня. Це вперше в історії спостережень.
21.11.2023, 20:29
Світ
Води, які зусібіч омивають холодний материк, під загрозою. Захист Антарктиди й Південного океану — захистити майбутнього всієї планети.
12.10.2023, 15:02
Життя
Площа виснаження озонового шару Землі досягла 26 мільйонів км². Нині порожнеча кратно перевищує розміри найбільшої країни Південної Америки.
07.10.2023, 16:00
Життя
Полінезійський вулкан викинув значну кількість водяної пари в атмосферу, чого, за їхніми спостереженнями, не було ніколи в історії людства.
14.08.2023, 12:14