Таємниці Ватерлоо: археологи дослідять курган часів Наполеонівських війн

ІСТОРІЯ
19 червня, 21:45
Таємниці Ватерлоо: археологи дослідять курган часів Наполеонівських війн
Фото: The History Blog

Об'єднана комісія британських і французьких науковців зануриться у бельґійську землю, щоби дізнатися правду про полеглих у Ватерлоо воїнів.

Звістку про це оприлюднило авторитетне видання "The Guardian" із посиланням на керівників указаної археологічної групи, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Повідомляється, що дослідники розкопають відомий насип-поховання, де з 1815 року пліч-о-пліч лежать кістки солдатів армії Наполеона I Бонапарта і війська антинаполеонівської коаліції.

«Опісля славетного бою за Ватерлоо Європою почалися ширитися чутки, що з роками рештки вояків місцеві мешканці стали використовувати як добрива і, що курган порожній. Наша мета – довести, що ці чутки вигадка і нісенітниця злостивців. Не можливо взяти й удобрити ґрунт кістками та залишками тіл десятків тисяч людей, коней, полеглих у Ватерлоо. Швидше за все, після розкопок ми знайдемо докази, котрі спростують подібні сільські легенди, бо наш інструментарій – сучасні технології, як от пристрої телеметрії», – прокоментував ситуацію директор Центру археології полів битв в Університеті Ґлазґо професор Ентоні Поллард.

Команда археологів розпочне дослідження на всьому полі бою, заторкнувши не тільки курган, а й прилеглу до нього територію з використанням геофізичних методів, таких як електромагнітні пристрої.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", західні науковці знайшли затонулий корабель видатного мореплавця Джеймса Кука.

Читайте також:
Опінії
Далеко від зони бойових дій українці намагаються уникати згадок про війну. Ба більше, вони почали уникати навіть самого цього слова.
22 червня, 19:27
Війна
Так, правосекторівці вшанували пам'ять і незламний Чин полковника Василя Іванишина і Тараса Бобанича (друга "Хаммера").
24 травня, 17:49
Опінії
Московити заражені історичною клептоманією, тому за будь-якої влади переписують під себе минувшину.
24 лютого, 09:24
Історія
Статус козацької України у XVII- XVIII століттях залежав від світових міждержавних політичних відносин, у першу чергу – від подій в Європі.
09 лютого, 11:03
Історія
26 січня 1943 року о 7:00 в одній із камер Саратовської в'язниці від дистрофії та зупинки серця помер науковий геній Ніколай Вавілов.
03 лютого, 08:33