Таємниці Ватерлоо: археологи дослідять курган часів Наполеонівських війн

ІСТОРІЯ
19.06.2022, 21:45
Таємниці Ватерлоо: археологи дослідять курган часів Наполеонівських війн
Фото: The History Blog

Об'єднана комісія британських і французьких науковців зануриться у бельґійську землю, щоби дізнатися правду про полеглих у Ватерлоо воїнів.

Звістку про це оприлюднило авторитетне видання "The Guardian" із посиланням на керівників указаної археологічної групи, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Повідомляється, що дослідники розкопають відомий насип-поховання, де з 1815 року пліч-о-пліч лежать кістки солдатів армії Наполеона I Бонапарта і війська антинаполеонівської коаліції.

«Опісля славетного бою за Ватерлоо Європою почалися ширитися чутки, що з роками рештки вояків місцеві мешканці стали використовувати як добрива і, що курган порожній. Наша мета – довести, що ці чутки вигадка і нісенітниця злостивців. Не можливо взяти й удобрити ґрунт кістками та залишками тіл десятків тисяч людей, коней, полеглих у Ватерлоо. Швидше за все, після розкопок ми знайдемо докази, котрі спростують подібні сільські легенди, бо наш інструментарій – сучасні технології, як от пристрої телеметрії», – прокоментував ситуацію директор Центру археології полів битв в Університеті Ґлазґо професор Ентоні Поллард.

Команда археологів розпочне дослідження на всьому полі бою, заторкнувши не тільки курган, а й прилеглу до нього територію з використанням геофізичних методів, таких як електромагнітні пристрої.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", західні науковці знайшли затонулий корабель видатного мореплавця Джеймса Кука.

Читайте також:
Полтава
Кожен нарід має власних національних героїв. Але є такі постаті, що єднають різні нації, навіть не сусідні, лиш одним своїм потягом до волі.
11 лютого, 19:28
Історія
Для Організації Українських Націоналістів нація була передусім, а от Бог і релігія мали другорядне значення. Свобода волі вважалася даром.
11 лютого, 07:13
Життя
Поблизу села Мигія на Миколаївщині розташувалися дві прісні водойми. Одна — стрімкий, природний водотік, інша ж — безтурботна і нерухома.
04 лютого, 21:40
Опінії
Пам'ятаймо, Москва як ніхто вміє ділити, щоби нищити! Особливо підступно цю тактику вона вчиняє віками щодо волелюбного українського народу.
03 лютого, 20:30
Історія
22 січня 1919 року у середмісті Києва було доволі гамірно й по-святковому тепло. На вулицях майоріли синьо-жовті стяги, натовп чекав дива...
22 січня, 07:12
Історія
Нинішня влада України у цілому і Львова зокрема не розшукує прізвища і нащадків каральних служб СССР. Вони й досі тут, чекають на Москву.
06 січня, 20:30