Таємниця 90-тонного дзвону Мінґун

13.06.2023, 18:25
Таємниця 90-тонного дзвону Мінґун
Фото: Facebook

Бронзовий дзвін-велет, встановлений поблизу міста Мандалай у сучасній М'янмі, має чималу історію і майже 200 років був найбільшим у світі.

Проте вренці 1.I.2000 його перевершив китайський 116-тонний Дзвін Щастя у Піндіншані, що у провінції Хенань, урочисто відкритий комуністичною владою КНР.

Власне, у другій половині XIX століття європейці (в особі британських колоніалістів – прим. ред.) вперше ступили у глибинні землі Бірми, де перед їхніми очима постало громіздке творіння.

На знімку нижче, зробленого 1873 року, невдовзі після землетрусу, дзвін Мінґун (бірм. မင်းကွန်းခေါင်းလောင်းတော်ကြီး) у всій своїй красі та міці.

Виготовлення такого великого дзвону потребує знань у галузі металургії, розрахунку форми, величезного ливарного цеху, величезного плавильного казана.

Придивіться уважніше, поряд із ним корінні бірманці (племена наґа, шана і чін – прим. ред.), які змогли все це зробити на прохання свого вождя Бодопайї.

Нижній діаметр дзвону Мінґун трохи менше за 5 метрів, висота – близько 3,5 метрів, а разом із петлею для підвіски – майже 7 метрів; товщина стінок дзвону – від 15 до 30 сантиметрів.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", невелике містечко на південь від Мехіко було практично невідоме світові доки археологи частково не розкопали його на початку 1990-х років.

Таємниця 90-тонного дзвону Мінґун_1
Читайте також:
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41
Світ
Серед пагорбів на сході смарагдового острова височіють стародавні земляні вали. Вони схожі на ті, що знаходяться в анґлійському Стоунхенджі.
28 квітня, 19:49
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39
Історія
Харків'янин Юрій Кнорозов першим у світі дешифрував писемність жителів півострова Юкатан. Опісля нього цивілізацією майя зацікавилися інші.
31 березня, 17:20
Опінії
Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.
28 березня, 13:38
Історія
Навесні 1099 року київський князь Святополк своїми військами атакував Червону Русь. Перед тим він осліпив князя-галичанина Василька.
12 березня, 08:28