Технології Маска повинні працювати на перемогу України

Опінії
17.10.2022, 08:01
Технології Маска повинні працювати на перемогу України
Фото: Facebook

"StarLink" – головна зброя мережецентричної війни та унікальна перевага над росією. Тож Україна має негайно укласти угоду з Ілоном Маском.

Журналіст, оглядач

Технології Маска створюють унікальну стратегічну перевагу над росією, і нам треба укладати угоду, платити якісь певні реально виправдані гроші, не намагатись користуватись безкоштовно. Нам не треба благодійність, коли мова йде про створення ключової переваги на полі бою, і гроші там доступні.

Найгірше, що стало зрозуміло під час минулотижневого скандалу – що ми досі не вибудували взаємовигідні стосунки у справі, яка має ключове значення для безпеки та перемоги у війні. І це треба виправляти, негайно!

Треба усвідомити, що Ілон Маск створив справжню революцію у військовій справі. "StarLink" – це зброя мережецентричної війни, яка створює новий горизонт управління та зв'язку і нам потрібна "старлінкоцентрична" оборонна стратегія, щоб зв'язати навколо "StarLink" усі технології війни.

Нові можливості "StarLink" забезпечують:

 1. Ведення сучасної мережецентричної війни, яка недоступна нашому противнику.
 2. Досконалий обмін відеопотоками on-line.
 3. Створення бойових чатів та інших систем управління для обміну даними між тисячами абонентів у режимі реального часу.
 4. Найвищу прихованість зв'язку від дій радіоелектронної розвідки противника, коштом вузькоспрямованого на супутник каналу зв'язку.
 5. Високу безпеку захисту каналу передачі даних.
 6. Можливість коштом Wi-Fi забезпечувати мережі для тактичного зв'язку у кожній точці доступу.

Ось, як виглядає сучасний командний пункт в ЗСУ завдяки "StarLink", – командир роти вогневої підтримки та головний сержант роти десантно-штурмової бригади з'єднані через "StarLink" отримують дані з нашого безпілотника. Затим видають координати, знаходячися у постійному зв'язку, та керують боєм із планшетів і смартфонів.

Знімок нижче зробив ще цьогоріч у травні під час бою у селі Шендриголово, де розгорнули зв'язок за лічені хвилини у  прихованому місці. Все це звичайна практика, і коробка зі "StarLink" і гранатомет непостановочні, боа саме так і виглядає на фронті КСП й особисте майно піхотного командира.

Технології Маска повинні працювати на перемогу України_1

Але чи використовуємо ми усі можливості "StarLink"? – Ні, тоді що нам необхідно:

 1. Постановка "StarLink" на озброєння сил оборони, для розгортання на ньому автоматизованих систем управління військами.
 2. Кількість пристроїв "StarLink" треба збільшити в рази. Сучасні бойові дії вимагають наявності "StarLink" у кожного командира  взводу та у кожній командирській бойовій машині, у кожному пункті управління та логістики в тилу.
 3. Контроль доступу до "StarLink" на усій території України, без обмежень для нас і з контролем за апаратами, які намагаються використовувати російські силові структури.
 4. Розгортання офіційного сервісного центру для ремонту та постачання запчастин.
 5. Модернізація "StarLink" для штатного використання на транспорті та бойових машинах (так, "StarLink" потрібні також на частині наших танків, САУ, КШМ разом із допоміжними силовими установками).
 6. Модернізація "StarLink" для штатного використання на безпілотниках усіх типів, для чого ця технологія ідеально підходить, що може радикально змінити засоби сучасного поля бою.

У нас є компетентний міністр цифровізації Михайло Федоров, який курує взаємини по "StarLink", він цілком здатен, на мій погляд, у найкоротші терміни провести ефективні перемовини з Маском, залучити усіх, у першу чергу військових, для аналізу потреб, для вибудови власної логіки. Сформулювати фінансові параметри.

Впевнений, що громадянське суспільство активно підтримає та допоможе державі профінансувати, придбає значну частину пристроїв "StarLink" для потреб держави. Але Україні треба системні рішення, а не емоції.

Чому? Ну, бо на основі "StarLink" світ і наші Збройні Сили чекає нова технологічна революція. А відтак слід визнати й прийняти той факт, що "StarLink" – це майбутнє, а Маск – технологічний геній, з яким нам вигідно створити максимальну довіру та максимальну взаємодію.

Читайте також:
Позиція
А полтавські поліцейські сумлінно захищають не національні інтереси, а інтереси так званих фунтів «Газпрому».
11 липня, 10:38
Опінії
Польща готова закрити небо над Україною: що означає нова безпекова угода?
10 липня, 15:00
Опінії
Неможливо отримати перемогу під керівництвом зрадників. Але, їжаки плакали, кололись, але вперто продовжували займатися коханням.
06 липня, 10:20
Політика
Зеленський визнав себе слабким президентом.
04 липня, 15:00
Війна
Реальні терміни ув’язнення отримують за лайки та репости у соцмережах, тоді як політики можуть обмежитись умовним терміном.
04 липня, 10:13
Опінії
Хакери викрали з урядового порталу цифрових послуг Дія дані 13,5 мільйонів користувачів і розмістили їх для нелегального продажу в мережі
03 липня, 10:05