Перед брамами суверенного Інтернету

Опінії
30.08.2021, 09:37
Перед брамами суверенного Інтернету
Фото: Facebook

Боротьба з цензурою у соціальних мережах можлива лише за умови створення якогось альтернативного Інтернету, що важко собі уявити.

Народний депутат України VIII скликання

Відтак Україна, як достоту і РФ, скоро втратить можливості цензурувати свої медіа. Навіть якщо для цього буде створено належну законодавчу базу (котрої зараз немає, рішення про блокування дуже кульгаві юридично), поїзд технологій давно і безповоротно піде.

Держава технічно не зможе вже нікого відключати. І не виключено, що блокування "Страна.ua" і компанії – це останній акт цензури у новітній історії нашої країни.

По-перше, росіяни (і не-росіяни) нині створюватимуть ядра свого контенту на платформах, котрі мають імунітет до цензури. Приміром, вливатимуть ще більше ресурсів у Telegram, підуть далі, ніж просто текстові канали, будуватимуть складніший контент.

А з Telegram'у нашим урядовим органам щось випиляти буде неможливо.

По-друге, скоро Ілон наш Маск розгорне "StarLink", його теж не виглушиш. І коли вартість підключення буде зіставна з ціною мобільного чи стаціонарного Інтернету ($10-15 на місяць), користувачі будуть надавати йому перевагу, у тому числі — через цензуростійкість.

Взагалі, скоро можливість цензурувати Інтернет матимуть лише США. А все тому, що найбільші профільні корпорації юридично та фінансово залежать від їхнього уряду.

Особисто я з нетерпінням чекаю появи постачальників рішень, котрі допоможуть боротися з цензурою в YouTube і Facebook.

Читайте також:
Світ
Пакистан зняв обмеження на Wikipedia у вівторок, через кілька днів після того, як медіарегулятор країни заблокував сайт.
07.02.2023, 20:45
Світ
Агенти ФБР призвичаїлися розшифровувати закодовані повідомлення, надіслані пересічними американцями у соціальних мережах.
03.12.2021, 08:49
Світ
У Кремлі та на Банковій плідно працюють за узгодженим планом, написаним вихідцями з Юдиного коліна у Тель-Авіві.
10.11.2021, 08:01
Життя
Реальна турбота про світову спільноту, або черговий «цвях у труну» свободи слова?
06.10.2021, 09:24
Світ
Жаїр Мессіаш Болсонару взявся за обмеження соціальних мереж, адміністрація яких на власний розсуд видаляє облікові записи чи дописи.
08.09.2021, 07:59
Світ
Провідний американський виробник фототехніки надалі утримуватиметься від висвітлення так званої уйґурської проблеми на території КНР.
22.07.2021, 12:06