Тендер на 3 мільярди прописали під Крюківський завод – скарга до АМКУ

ПОЛТАВА
07 квітня, 15:35
Тендер на 3 мільярди прописали під Крюківський завод – скарга до АМКУ

Тендер на випуск вагонів прописали під Крюківський вагонобудівний завод – це заява фірми «Термінал-Захід» до АМКУ.

Про це повідомляють «НАШІ ГРОШІ».

Фірма «Термінал-Захід» поскаржилась до антимонопольного комітету. Її представники заявили, що АТ «Українська залізниця» прописала тендер на 3,04 млрд під ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод». Про це стало відомо з порталу «Прозорро».

У лютому Укрзалізниця оголосила закупівлю 100 пасажирських вагонів на 3,04 млрд грн.:

– 17 купейних спальних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі та купе начальника поїзда за очікуваною ціною 32,43 млн грн.;

– 20 купейних спальних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі за очікуваною ціною 31,69 млн грн.;

– 51 купейний спальний вагон за очікуваною ціною 29,61 млн грн.;

– 12 купейних спальних вагонів типу СВ за очікуваною ціною 29,09 млн грн.

Їх мали поставити до кінця 2021 року. Згодом строк подовжили до кінця 2022 року.

«Термінал-Захід» 26 березня поскаржився в АМКУ на дискримінаційні вимоги,  тому тендер призупинився. Адмінколегія призначила розгляд скарги на завтра, 8 квітня о 17:00.

«Взяти участь у тендері зможе тільки Крюківський завод або ті, хто з ним співпрацює, – зазначено в скарзі фірми «Термінал-Захід». – Фактично замовник висуває вимоги, притаманні лінійці моделей вагонів 61-779 (серії модифікації 2018 року), які виробляються Крюківським заводом. На закупівлях пасажирських вагонів у 2017-2018 роках єдиним суперником Крюківського заводу виступало ТОВ «Харківський вагонобудівний завод», яке завантажувало техумови того самого Крюківського заводу».

Фірма вважає, що до кінця 2022 року стільки вагонів може виготовили й поставити лише Крюківський завод. Скаржник приніс лист на ім’я нардепа Олександра Сухова від імені компанії «Stadler» (Швейцарія). Там сказано, що «Stadler» не візьме участі в тендері, бо вимагаються старі сталеві вагони з котельнею, а строк поставки до кінця поточного року вказує на те, що виробництво вже йде.

Також «Термінал-Захід» заявив, що не може запропонувати продукцію виробника «Pesa» (Польща), бо той ще не має договору з «Укрзалізницею» про послуги з інспекторського контролю. Скаржник просить змінити вимогу на гарантійний лист про його укладення.

Читайте також:
Музей заповідника «Більськ» створять у приміщенні колишнього дитсадка.
07 квітня, 16:50
Октябрський райсуд Полтави на 10 років засудив терориста так званої «ЛНР» Костянтина Аверіна.
07 квітня, 14:25
МЗС Республіки Болгарія засудило повалення пам’ятника хану Кубрату в Малій Перещепині на Полтавщині.
07 квітня, 12:15
У Диканьці й Котельві заповнені всі ліжка для хворих на Covіd-19. До цих показників наближаються Лубенська, Чутівська і Гадяцька громади.
07 квітня, 09:20
Зараз у Полтаві вирішується питання роботи речових ринків. Підприємці міста вимагають дозволити їм працювати в карантин.
06 квітня, 15:05
Невідомі пошкодили меморіальний комплекс на могилі хана Кубрата в селі Мала Перещепина Новосанжарської громади.
06 квітня, 12:10