Терориста з Полтави заочно засудили на 10 років

ПОЛТАВА
07 квітня, 14:25
Терориста з Полтави заочно засудили на 10 років

Октябрський райсуд Полтави на 10 років засудив терориста так званої «ЛНР» Костянтина Аверіна.

«36-річного уродженця Полтави, а нині жителя Луганської області, визнано  винним у сприянні діяльності терористичної організації. Вироком Октябрського районного суду Полтави чоловіка заочно засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна, – повідомляє пресслужба Полтавської обласної прокуратури. – За участь у бойових діях проти сил антитерористичної операції у складі не передбачених законом збройних формувань від керівництва терористичної організації «Луганська народна республіка» чоловік отримав нагороди «Защитник отечества» та «Учасник первого парада».

Костянтин Аверін
Костянтин Аверін

Зараз засуджений переховується на тимчасово окупованій території України і перебуває у державному розшуку.

Під час слідства встановили, що полтавець вступив до складу 4-ї окремої мотострілкової бригади 2-го армійського корпусу народної міліції так званої «Луганської народної республіки». Упродовж грудня 2015 – лютого 2017 років, перебуваючи на посаді заступника начальника штабу бригади, забезпечував організацію і контроль бойових чергувань у структурних підрозділах бригади та на блокпостах, розташованих на території Луганської області, проводив інструктажі добових нарядів незаконних збройних формувань.

З Єдиного державного реєстру судових рішень відомо, що Аверін народився в Полтаві, одружений, має вищу освіту і раніше не судимий.

Обов’язки заступника начальника штабу названої вище бригади він виконував у місті Алчевську Луганської області. У судове засідання жодного разу не з’явився. Зараз зареєстрований та живе на тимчасово окупованій території у місті Хрустальний на Луганщині. 

«З переглянутого судом, наданого прокурором відеозапису, що має назву «За отказ работать с боевиками ВСУ осудят жителя Полтавы» вочевидь убачається, що ОСОБА_1 особисто під військовою символікою самопроголошеної «ЛНР» підтверджує усі свої анкетні дані та постійне проживання з 2010 року в місті Красний Луч (наразі – Хрустальний) Луганської області, де ще в 2014 році він вступив до лав так званої «Народної міліції» невизнаної «ЛНР». Крім того, останній прямо стверджує про свою обізнаність щодо судового процесу відносно нього як терориста», – зазначено в судовій справі.

Оскільки на суд 5 квітня Аверін не з’явився, вирок йому проголосили заочно.

Російським ЗМІ терорист Аверін розповів, що з Полтави на Луганщину він виїхав працювати в 2010 році. У Полтаві живуть його батьки і брат.

Читайте також:
Музей заповідника «Більськ» створять у приміщенні колишнього дитсадка.
07 квітня, 16:50
Тендер на випуск вагонів прописали під Крюківський вагонобудівний завод – це заява фірми «Термінал-Захід» до АМКУ.
07 квітня, 15:35
МЗС Республіки Болгарія засудило повалення пам’ятника хану Кубрату в Малій Перещепині на Полтавщині.
07 квітня, 12:15
У Диканьці й Котельві заповнені всі ліжка для хворих на Covіd-19. До цих показників наближаються Лубенська, Чутівська і Гадяцька громади.
07 квітня, 09:20
Зараз у Полтаві вирішується питання роботи речових ринків. Підприємці міста вимагають дозволити їм працювати в карантин.
06 квітня, 15:05
Невідомі пошкодили меморіальний комплекс на могилі хана Кубрата в селі Мала Перещепина Новосанжарської громади.
06 квітня, 12:10