"Тиск на торговців ринку – це рекет міської влади Полтави і керує ним Мамай"

ПОЛТАВА
16 березня, 14:45
"Тиск на торговців ринку – це рекет міської влади Полтави і керує ним Мамай"

Попри заборони і приписи влади, в Полтаві сьогодні продовжилась стихійна торгівля на Центральному ринку.

Нагадаємо, 9 березня в місті почали «боротьбу» з несанкціонованими ринками. Продавців, які працюють без дозволів, зобов’язали припинити торгівлю до 15 березня. Через це місцеві підприємці 10 березня мітингували біля міської ради і пообіцяли прийти до мера Олександра Мамая в кабінет і на сесію, яка запланована на 19 березня. 

16 березня, на свій страх і ризик,  продавці винесли товар на ятках і розкладних столах. Торгівля ведеться на тротуарах по вул. Новий Базар, Шевченка, Героїв-Чорнобиліців і на Чорновола. 

Торговці залякані і просять їх не знімати на відео. Анонімно кілька людей на вул. Новий Базар все ж погодилися поспілкуватися.

 – Так, нам заборонили сьогодні вже тут продавати, та ми все одно прийшли. Нам треба жити і працювати. Якщо сьогодні і прийде якийсь патруль, зберемося і підемо. Завтра знову вийдемо, – каже одна з продавчинь.

– Ми зараз не платимо за місце, а до карантину сплачували ярмаркові збори. Зараз нас просто звідси виганяють, – додає інша.

– У нас тут просто ярмарок. Ми виходимо торгувати так само, як і біля Ейфелевої вежі в Парижі люди продають сувеніри. Прибираємо за собою, взимку чистимо сніг, руху машин не заважаємо. Ми готові платити податки, хай влада це організує, – каже продавчиня.

Полтавець Юрій Гурін йде ринком і долучається до розмови.

– У мене брат працював на цьому ринку і після введення карантину йому довелося припинити торгівлю. Карантин та претензії інспекції просто прогнали його з ринку. Ніяких альтернатив йому не запропонували, тому він просто втратив свій заробіток, – розповідає Юрій. – Інспекція з благоустрою міста – найкорумпованіша структура при міській раді. Більшість торговців вони змушують до співпраці з ними, а інших просто шантажують і виганяють. При цьому нічого не пояснюють  і не пропонують нічого взамін. Ходять, показують якісь папірці. Найгірше те, що до цього причетні деякі працівники поліції. Вони ходять у штатському. Ми всі розуміємо, що це все – рекет міської влади і керує ним Мамай. Проблема на Центральному ринку існує дуже давно. Його хочуть просто «вичавити» з цієї території  і збудувати щось інше. Одразу зробити це не можливо, тому вони потроху створюють для торговців нестерпні умови. Людей просто проганяють. Як далі існувати – не кажуть. У інспекції з благоустрою «загострення» в основному восени і влітку. Зараз їм треба просто імітувати роботу. Вони ж існують за наші податки, тому проводять якісь рейди і виписують акти. Так вдають роботу і шантажують людей. Благоустроєм на цій території ніхто не займається.

Полтавець Юрій Гурін знає ситуацію, що склалась на Центральному ринку в Полтаві
Полтавець Юрій Гурін знає ситуацію, що склалась на Центральному ринку в Полтаві

Зауважимо, що до кінця березня влада Полтави пообіцяла укласти договори на торгівлю з підприємцями на ринку. Це стосується і продавців, які ведуть торгівлю без дозвільних документів на вулицях Новий Базар, Шевченка і Героїв-Чорнобильців. 
Комунальне підприємство «Полтава-СЕРВІС», яке відповідає за ринки Полтави, має отримати дозволи на проведення ярмарків та укласти договори про торгівлю із продавцями.

Самі торговці про це нововведення, як ми сьогодні побачили, нічого не чули.

Нагадаємо, мер Полтави Олександр Мамай тричі переносив засідання сесії міської ради. Поки що вона запланована на 19 березня.

Читайте також:
Музей заповідника «Більськ» створять у приміщенні колишнього дитсадка.
07 квітня, 16:50
Тендер на випуск вагонів прописали під Крюківський вагонобудівний завод – це заява фірми «Термінал-Захід» до АМКУ.
07 квітня, 15:35
Октябрський райсуд Полтави на 10 років засудив терориста так званої «ЛНР» Костянтина Аверіна.
07 квітня, 14:25
МЗС Республіки Болгарія засудило повалення пам’ятника хану Кубрату в Малій Перещепині на Полтавщині.
07 квітня, 12:15
У Диканьці й Котельві заповнені всі ліжка для хворих на Covіd-19. До цих показників наближаються Лубенська, Чутівська і Гадяцька громади.
07 квітня, 09:20
Зараз у Полтаві вирішується питання роботи речових ринків. Підприємці міста вимагають дозволити їм працювати в карантин.
06 квітня, 15:05