Товариш Сі проінспектував кремлівський бункер

ПОЛІТИКА
20 березня, 19:58
Товариш Сі проінспектував кремлівський бункер
Фото: Google

Як у давні часи: сюзерен прибув до свого васала на оглядини далекого улусу. Владіміру Путіну виписали пекінський ярлик на президенство.

Важко недооцінити сьогоднішній візит Сі Цзіньпіна до Москви, як і переоцінити. На нього потрібно дивитися прагматично, глобально, і по-дорослому.

Адже якщо ми, як Держава, хочемо бути глобальним гравцем, а не епізодичними гобітами, які бояться всього нового і будь-яких чужинців як порушників спокою у "тихому болоті", – потрібно сприймати цей візит з позиції власної вигоди та інтересів. І ніяк інакше!

Товариш Сі прибув до Москви у супроводі делегації, яка налічує 120 (увага!) осіб. Оселився у готелі "Парк Хуамін", куди китайські спецслужби не пускають нікого; навіть своїх російських колег.

Красномовний жест на тему – «Хто тут господар?». А потім Сі поїхав у Кремль, і там почалася доволі цікава вистава...

На тлі власних неконтрольованих ніг, Путін мямлив про дружбу і партнерство, дякував, дякував, та ще раз дякував. Утім, обличчя Сі у цей момент було настільки зверхнім і холодним, що в якусь мить здалося, що він Путіна зараз заморозить поглядом.

Своєю чергою, товариш Сі також зробив низку компліментарних заяв. Найрезонанснішою з яких стала: «Під Вашим керівництвом Росія досягла процвітання».

Як ви думаєте, а Сі в курсі, щó стало з Росією за останній рік? Ну, звісно ж він у курсі!

Ба більше: саме через це він і прилетів – скористатися можливістю повного економічного поглинання слабкої Росії. Та є момент, економічного не означає політичного, адже Сі поки що потрібен Путін.

Не як людина, а як фігура, довкола якої вибудована російська система державного управління. Як передбачуваний пішак на дошці геополітичної гри Сі Цзіньпіна із Джозефом Байденом.

Лідеру КНР не вигідно, щоби зараз Путін десь політично чи фізично подівся. Комуністична партія розробила стратегію відносин із РФ через нього, тож, Сі привіз Путіну "ярлик на т.в.о. Президента РФ", крапка!

Звідти вся ця псевдокомпліментарна риторика, гучні гарантії "вічної дружби та плідного партнерства" і так далі. Паралельно з цим, він ще й певним чином допоміг Сєргєю Шойгу із Валєрієм Гєрасімовим, заявивши про необхідність суворо покарати тих, хто 19.III.2023 у Центральноафриканській республіці вбив 9 громадян Китаю на золотому руднику.

Ну, тобто, щоби ви розуміли, Євгєній Прігожин уже точно не жилець.

Путін, опинившись у практично безвихідному становищі, вимушений погоджуватися з усіма пропозиціями товариша Сі, при тому вкрай невигідними для Росії. Адже після рішення Гааґи КНР може стати тією країною, яка надасть йому безпечний прихисток до кінця життя, бо там не визнається юрисдикція Міжнародного кримінального суду.

Ну, і, крім того, Китай може принаймні відтермінувати поразку в Україні, а як найкращий (для Путіна) варіант – звести все до "почесної нічиєї". Тож завтра (21.III.2023) ми побачимо продовження ПуСі Riot чи то "половецьких плясок" у Москві, де навколо китайського імператора танцюватиме хворий, конаючий васал.

Та це буде завтра, а на сьогодні ще не все... За всім цим пильно стежив Цивілізований Світ.

Розуміючи, що Сі перебуває у стані політичної ейфорії після переобрання на посаду та замирення Саудівської Аравії з Іраном, наші союзники та партнери уважно слідкують. Слідкують і стежать, аби ейфорія не вийшла з-під контролю і він не переступив головну межу – відкрите постачання зброї Росії.

А чим можна та треба збивати бажання постачати зброю агресору? Правильно – надаючи ще більше зброї його жертві; чим всі та зайнялися прямо сьогодні:

  1. Європейський союз підтримав пропозицію надати Україні 1 мільйон боєприпасів протягом наступних 12 місяців.
  2. США надали черговий пакет збройної допомоги, цього разу на $350 мільйонів, де, крім багатьох більш менш звичних компонентів, як то боєприпаси для "HIMARS", з'явилися річкові катери.
  3. Німеччина розпочала постачання БМП "Marder".

Переконаний, протягом наступних двох днів – буде ще багато гарних для нас новин у цьому напрямку, а поки що сторони зіграли Intro. Завтра буде основна партія.

Оскільки саме завтра Сі та Пу підписуватимуть двосторонні договори, а в США можуть затримати Трампа. Спостерігаємо і головне – спокійно, тільки спокійно.

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також:
Політика
Станом на сьогодні ситуація у нашому географічному регіоні склалася так, що Україна має реагувати дзеркально. На нашому боці сила і правда.
02 червня, 18:25
Війна
Війна, вже майже 100 років, це не тільки безпосередньо бої. Війна вже майже 100 років це ще й інформаційний фронт.
31 травня, 17:26
Війна
РФ завалиться всередину себе, породивши не менше десятка мінідержав. Їхні потенційні лідери можуть ворогувати один з одним ядерною зброєю.
26 травня, 21:21
Політика
Історично наболіле в Європі питання політичні популісти натягують дуже не фахово на буденність. З позиції науки це виглядає кумедно.
19 травня, 16:29
Війна
А от хто ж тужить, зрозуміло, що Кремль. Бо його знов опустили, причому двічі за тиждень...
07 травня, 21:08
Війна
Під приводом удару по Кремлю путінський режим може розв'язати собі руки з приводу використання по території України тактичних ядерних ракет.
03 травня, 18:25