Трамп і його команда відверто підігрують путіну

Трамп і його команда відверто підігрують путіну
Фото: Facebook

Наобіцяти швидкого миру, щоби довгу війну завершили інші. Така позиція 47-го президента США, необізнаного у тонкощах взаємин Києва і Москви.

Експертка з комунікацій корпорації "LinkedIn"

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).

Бачу, як багато людей наразі хапаються, так би мовити, за останню соломинку. Повторюючи, як мантру, що, мовляв, Америка «не може програти цю війну», «не може дозволити автократіям перемогти», «не може дозволити росії захопити Україну».

Ну, і все в такому дусі... Власне, я розумію цих людей, бо й сама довгий час трималася за подібні думки:

  • до приходу Дональда Трампа;
  • до зіґування Ілона Маска;
  • до перших рішень Трампа, які послаблюють не автократичну РФ і КНР, а демократичних союзників США;
  • до перших офіційних заяв Трампа про його імперіялістично-автократичні погляди на світ;
  • до визначення війни в Україні як тієї, якої «можна було уникнити» (зі знеціненням подвигу українського народу та права на відстоювання власної ідентичності й суверенітету), а не загарбницької (з боку РФ) та народно-визвольної (з боку України), в якій не «дві сторони», а агресор і жертва агресії.

Тому сподівання про те, що «Америка не може програту цю війну», на жаль, розбиваються через розуміння, що «війною» для Америки (в особі Трампа) є не те, що ми вважаємо війною. Мрії про те, що «Америка не може дозволити автократіям перемогти» працюють лише тоді, коли Америка сама не зазіхає на території суверенних держав і не перетворюється на автократію.

А віра в те, що «США не можуть дозволити РФ захопити Україну» вмирає там, де Президент США звинувачує у війні не президента країни-агресорки, а свого попередника, який якраз і не дав росії захопити Україну. Всі ці інтенції про «Америка не може поступитися РФ» працювали у часи Джозефа Байдена та демократів.

Наразі змінилися сама сутність «гри». Розмовляти та домовлятися із диктатором, міжнародним воєнним злочинцем путіним — уже є поступками та слабкістю, якщо дивитися крізь оптику попередньої адміністрації США.

Але в розумінні Трампа це не є поступками і демонстрацією слабкої позиції. Навпаки — це його прерогатива як сильного — розмовляти із сильними (РФ, путін) та впливати на слабких (Україна, Володимир Зеленський).

Це його так звана місія — «закінчити війну». Ну, щоби просто «не гинули люди з обох сторін» — і саме це вважатиметься його силою, миротворчістю та перемогою.

Тільки нюанс у тому, що «закінчити війну» в даному випадку зовсім не дорівнює збереженню Української Державності.
Читайте також:
Опінії
Новий лялькар американської політики нищить усе, що створили державники. Воно й не дивно, бізнесюкам аби збільшити власний вплив і статки.
вчора, 20:39
Політика
«Нафтогаз» почав імпорт газу посеред зими попри обіцянки Чернишова
31 січня, 11:42
Політика
Хвора країна-404 на чолі із бункерним дідом прагне винищити українців. Це те, чого московити хочуть не одне століття, тому й триває війна.
29 січня, 07:18
Війна
Українське суспільство певне, що ЄС і НАТО допоможуть завадити РФ сунути далі від поточної лінії фронту після умовного перемир'я. Це ілюзія!
28 січня, 20:31
Опінії
Інавґурація Дональда Трампа минула, і політичне життя планети отримало новий імпульс. Тепер, як ніколи досі, знову вирішується доля світу.
27 січня, 14:52
Опінії
Один ниций ворог у шкурі українолюба почав відпрацьовувати свої 30 срібняків. Суспільству насаджують патріотичну подобу Люсі Арєстовіча.
17 січня, 13:43