Триває збір підписів під петицією про демонтаж пам‘ятника совєтському кату Ватутіну у Києві

ПОЛІТИКА
17.04.2020, 16:49
Триває збір підписів під петицією про демонтаж пам‘ятника совєтському кату Ватутіну у Києві
Фото: zik.ua

Микола Ватутін – це людина, яка воювала з армією УНР, повстанцями Холодного Яру та бійцями УПА.

Рівно 2 місяці тому на сайті Київради було створено петицію про демонтаж пам‘ятника Ватутіну у Маріїнському парку, перед ВР України.

Петицію створив голова ГО «Світанок» та «Декомунізація Україна» Вадим Поздняков, «щоб очистити публічний простір біля ВРУ від комуністичних символів».

Зараз петиція вже набрала понад 60% голосів з необхідних 10 тисяч.

Водночас в Інституті національної пам'яті ведуть перемовини з родичами Ватутіна, аби цивілізовано перенести пам‘ятник та могилу (якщо вона є) під ним на міське кладовище.

Громадські активісти стверджують, що недавні масові атаки російських ботоферм на сайти Київміськради пов‘язані саме зі збором голосів за цю петицію та активність підписантів у соцмережах.

Проти існування цього пам'ятника було проведено десятки акцій різноманітними патріотичними організаціями. Нещодавно, невідомі патріоти облили його зеленкою.

Нагадаємо, Микола Ватутін – це людина, яка воювала з армією УНР, повстанцями Холодного Яру та бійцями УПА. Під час 2 світової війни Ватутін – радянський воєначальник, генерал армії (1943), як і більшість радянських генералів з солдатами не церемонився, часто посилаючи їх, що називається, «на забій».

Загинув Ватутін у 1944 році, потрапивши у засідку українських повстанців.

Напередодні прийняття Верховною Радою України законів про декомунізацію України, у листопаді 2014 року Український інститут національної пам'яті включив Ватутіна до списку окремих осіб, причетних до боротьби проти незалежності України, організації голодоморів та політичних репресій, чиїми іменами названі вулиці в Україні.

Згодом, після прийняття Верховною Радою України законів про декомунізацію України, у жовтні 2015 року  інститут нацпам'яті оприлюднив на своєму веб-сайті оновлений «Список осіб, які підпадають під декомунізацію», і у цей список Ватутін вже не потрапив.

Читайте також:
Полтава
Після повторної окупації України у 1943-1944 роках, совєти відновили терор і репресії. Першими на ешафот відправили бранців в одностроях.
16 січня, 08:20
Історія
Цими днями 32 роки тому припинив своє існування Совєцький Союз. Химерно соціально-політичний проєкт більшовиків зазнав краху.
27.12.2023, 14:27
Політика
Його встановили за особистим наказом Сталіна й вирішили прибрати зі столиці після Революції Гідності.
09.12.2023, 11:25
Полтава
Валійського репортера, який першим розповів світові про Голодомор, увічнили у топоніміці Полтавщини. Рихарду Зорґе вказали на смітник.
09.10.2023, 20:04
Блоги
Ура-патріотизм на тлі війни – ніщо інше, як профанація пам'яті та відвертий плювок у полеглих Героїв. Досить займатися популізмом на крові!
17.09.2023, 18:45
Полтава
Добігає кінця голосування за нові назви для вулиць нашого міста, з яких нарешті мають щезнути імена і прізвища окупантів із Московії.
28.03.2023, 22:02