Туреччина прагне регіонального та глобального лідерства, — Ердоган

СВІТ
20 лютого, 10:48
Туреччина прагне регіонального та глобального лідерства, — Ердоган
Фото: Google

Президент Туреччини дорікнув лідерам країн Європейського союзу за пасивну позицію у невирішеності глобальних проблем на тлі пандемії.

Про це Реджеп Тайїп Ердоган особисто заявив під час щорічного з'їзду своєї Партії справедливості та розвитку (тур. Adalet ve Kalkınma Partisi) у чорноморському місті Трабзон.

Текст відповідного виступу лідера Турецької республіки повною мірою викладено на сайті провідного видання країни "Hürriyet".

Ердоган певен, що заклопотаний коронавірусом Захід у вигляді ЄС спільно з РФ і КНР мусить потіснитися для нових, більш активних глобальних гравців.

«Сьогодні Туреччина йде шляхом від обмеженого регіонального до розширеного лідерства у планетарному масштабі. Ми це робимо не просто на словах, а й ділом, крок за кроком. Сьогодні Туреччина завоювала серця всіх пригноблених, завжди відкриваючи свої обійми жертвам, простягаючи руку, тим, хто просить у нас підтримки та допомоги. Ми були на стороні права і тих, хто шукав справедливості. Так ми вчинили у Сирії, Лівії, Карабасі, Сомалі, Палестині, Іраку, Боснії та Кіпрі», — заявив однопартійцям турецький президент.

Фактично, перерахувавши вказані країни, Ердоган дав чітко зрозуміти партнерам і конкурентам, що буде й надалі географічно розширювати військово-політичну присутність Туреччини у світі незалежно від позиції Заходу, Москви чи Пекіна.

«Тоді, коли ми приходимо на поміч нашим союзникам, як було торік з Азербайджаном, інші просто споглядають, намагаючися визискувати з ситуації. Туреччина не така, ми це довели та будемо і надалі доводити», — підсумував свій виступ Ердоган.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Україна активно розширює співробітництво з тюркським світом.

Читайте також:
Для більшості європейських політиків гроші Кремля все ж важливіші за власні принципи, Естонія тут не виключення.
27 лютого, 14:36
Перефразовуючи давньоримський вислів — «Moscovia delenda est!» — варто зазначити, що Кремль паде не без участі Туреччини.
26 лютого, 09:33
“18 лютого 2014-го року в центрі Києва були вбиті, смертельно поранені і померли 40 осіб”.
18 лютого, 15:55
Сьогодні між китайцями та американськими компаніями починається справжня “рубка” за “Мотор Січ”.
31 січня, 14:19