Туреччина прагне регіонального та глобального лідерства, — Ердоган

СВІТ
20.02.2021, 10:48
Туреччина прагне регіонального та глобального лідерства, — Ердоган
Фото: Google

Президент Туреччини дорікнув лідерам країн Європейського союзу за пасивну позицію у невирішеності глобальних проблем на тлі пандемії.

Про це Реджеп Тайїп Ердоган особисто заявив під час щорічного з'їзду своєї Партії справедливості та розвитку (тур. Adalet ve Kalkınma Partisi) у чорноморському місті Трабзон.

Текст відповідного виступу лідера Турецької республіки повною мірою викладено на сайті провідного видання країни "Hürriyet".

Ердоган певен, що заклопотаний коронавірусом Захід у вигляді ЄС спільно з РФ і КНР мусить потіснитися для нових, більш активних глобальних гравців.

«Сьогодні Туреччина йде шляхом від обмеженого регіонального до розширеного лідерства у планетарному масштабі. Ми це робимо не просто на словах, а й ділом, крок за кроком. Сьогодні Туреччина завоювала серця всіх пригноблених, завжди відкриваючи свої обійми жертвам, простягаючи руку, тим, хто просить у нас підтримки та допомоги. Ми були на стороні права і тих, хто шукав справедливості. Так ми вчинили у Сирії, Лівії, Карабасі, Сомалі, Палестині, Іраку, Боснії та Кіпрі», — заявив однопартійцям турецький президент.

Фактично, перерахувавши вказані країни, Ердоган дав чітко зрозуміти партнерам і конкурентам, що буде й надалі географічно розширювати військово-політичну присутність Туреччини у світі незалежно від позиції Заходу, Москви чи Пекіна.

«Тоді, коли ми приходимо на поміч нашим союзникам, як було торік з Азербайджаном, інші просто споглядають, намагаючися визискувати з ситуації. Туреччина не така, ми це довели та будемо і надалі доводити», — підсумував свій виступ Ердоган.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Україна активно розширює співробітництво з тюркським світом.

Читайте також:
Турецький президент вважає напруженість у відносинах Москви та Києва штучноствореною Кремлем із пропагандистською метою.
19 січня, 12:29
Британія надасть Україні протитанкове озброєння
17 січня, 21:20
Українська комбінаторика Кремля проста: показово імітувати загрозу нападу зовні для прихованої підготовки дестабілізації зсередини.
15 січня, 14:53
РФ і КНР свідомо заблокували міжнародний пакет санкцій проти недемократичного військового уряду Республіки Малі.
13 січня, 08:27
Офіційний Пекін назвав народне повстання у Казахстані "кольоровою революцією", організованою за гроші Заходу.
08 січня, 08:09
Що пишуть світові ЗМІ щодо ризиків вторгнення в Україну на тлі «антиядерної» заяви п’яти країн
06 січня, 15:25