Туреччина пригрозила Ірану війною

СВІТ
10.09.2023, 16:01
Туреччина пригрозила Ірану війною

У разі, якщо іранська армія чи інші збройні формування вдеруться в Азербайджан, турецькі війська швидко дадуть відповідь.

Про це сказав чинний міністр закордонних справ Хакан Фідан, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Sanayi ve Savunma".

Знаково, що гучна заява прозвучала за тиждень після того, як керівник турецької дипломатії відвідав з офіційним робочим візитом Тегеран, де узгодили спільну "дорожню карту".

Тепер пан Фідан звернувся із серйозним попередженням до своїх східних сусідів: «У разі втручання Ірану у внутрішні справи Азербайджану, турецька армія відповість оперативно і рішуче».

Своєю чергою, президент Ібрагім Раїсі вважає, що будь-яка зміна геополітичної ситуації у прикордонному (Кавказькому – прим. ред.) регіоні є для Ірану "червоною лінією".

Очевидно, майбутня нова велика (вже третя за рахунком – прим. ред.) Карабаська війна не обмежиться виключно тереном Азербайджану та Вірменії, бо Анкара з Тегераном не стоятимуть осторонь.

На превеликий жаль, у вогнище потенційного конфлікту неодмінно піділлє палива і РФ, бо лідери азійських деспотій не готові зріло долати проблеми, викликані кривавою історією Кавказу, яку вони хочуть переписати на власний розсуд.

Крім того, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, що режим аятол і путінська диктатура домовилися використати Азербайджан у власних двосторонніх інтересах, наразі поки у галузі енергетики.

Читайте також:
Світ
Радикальному пуштунському ісламістському рухові бракує коштів. Після захоплення влади в Афґаністані таліби відновлюють дикунські практики.
02 травня, 08:12
Світ
Бідна острівна азійська держава, де при владі знаходяться вкрай ліві політики, визначилися з курсом. Усе, як заповідали московські товариші.
25 квітня, 14:54
Світ
Невизнана Нагірно-Карабаська республіка офіційно припинила своє існування з 1 січня 2024 року.
01 січня, 18:24
Світ
Країна втратила контроль над містом, яке відіграє ключову роль у рамках китайської ініціативи «Один пояс, один шлях».
03.11.2023, 19:32
Економіка
Іноземні інвестиції стимулюватимуть економіку Таїланду, яка, як очікується, зросте на 2,8% до кінця року
24.09.2023, 15:55
Політика
Лідери країн, де панує іслам, радо співпрацюють із диктаторами, але ображаються, коли їхніх єдиновірців карають за порушення у демократіях.
31.08.2023, 17:28