Туреччина відмовилася пускати російські військові кораблі у Чорне море

ВІЙНА
07.11.2022, 19:06
Туреччина відмовилася пускати російські військові кораблі у Чорне море

Туреччина відмовилася пропускати через протоки Босфор і Дарданелли кораблі Тихоокеанського флоту росії

Спроби міністерства нападу московії посилити угруповання кораблів у Чорному морі, яке втратило флагман флоту крейсер «Москва» і кілька великих десантних кораблів, закінчилося фіаско.

Туреччина відмовилася пропускати через протоки Босфор і Дарданелли кораблі Тихоокеанського флоту московії, які чекали дозволу на вхід понад 9 місяців, - повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон"  на ВВС News.

Ракетний крейсер "Варяг" та великий протичовновий корабель "Адмірал Трібуц" стояли в Середземному морі з 2 лютого. Але були змушені повернутися до порту базування у Владивостоці.

У неділю, 6 листопада, обидва кораблі були помічені в Сінгапурській протоці у напрямку своїх російських баз.

За два тижні до початку війни в Україні Туреччина впустила в Чорне море шість десантних кораблів 71 бригади Балтійського флоту московії - "Калінінград", "Мінськ", "Корольов", "Петро Моргунов", "Георгій Побідоносець" та "Оленьогірський гірник". Міністерство нападу московії стверджувало, що вони прибули для проведення навчань, призначених на 13-19 лютого.

Однак плани використовувати флот для висадки десанту в Одесі та масштабних ударів по українській території зазнали фіаско після того, як українські військові завдали серії ударів по кораблям та авіабазі в Саках, літаки та радари якої забезпечували безпеку морських операцій.

Ординським військам довелося залишити острів Зміїний — найближчу точку до Одеси, а також плацдарм, з якого можна було б підтримати потенційний наступ із Придністров'я.

29 жовтня українські сили за допомогою дронів завдали удару по стоянці Чорноморського флоту в Севастополі. Міністерство нападу московії відповіло заявою про призупинення участі у зерновій угоді, в рамках якої з початку серпня було відкрито для експорту українські порти.

Але російський демарш виявився короткостроковим: вже через чотири дні кремлівський бункернищу щур владімір путін повідомив про повернення в угоду щодо вивезення зерна.

Справа в тому, що заблокувати українські порти московія більше не може: якщо на початку війни в неї ще були якісь військові активи в західній частині Чорного моря, то тепер немає нічого, заявив дослідник Близькосхідного інституту в Стамбулі Йорюк Ішик: «Командира їхнього Чорноморського флоту звільнені. Вони можуть вивести свої кораблі».

Як вони збираються влаштувати цю блокаду? — дивується Ішик. — Все, що ми бачимо на сьогодні, це повний колапс російських збройних сил».

Читайте також:
Опінії
Як нам схилити цю публіку на свій бік?
14 листопада, 09:15
Війна
Трамп критикував Байдена за виведення військ США з Афганістану, але тепер може сам зіткнутися з цією проблемою.
13 листопада, 16:11
Опінії
Як тепер аналізувати українсько-американські відносини та їх ширший контекст?
11 листопада, 09:30
Війна
Представник Туреччини в ООН Ахмет Їлдиз закликав припинити кровопролиття.
30 жовтня, 16:00
Опінії
Антоніу Ґутерриш створив небезпечний прецедент, ставши на бік агресора і воєнного злочинця. Можливо, виторгував собі пенсію від «Газпрому».
29 жовтня, 13:40
Опінії
Україна або буде в НАТО в найближчі роки, або повернеться до рф, яким би це зараз дивним не було
28 жовтня, 09:28