Турецькі археологи відкопали грецькі артефакти віком понад 3500 років

СВІТ
08 вересня, 16:21
Турецькі археологи відкопали грецькі артефакти віком понад 3500 років
Фото: Anadolu Ajansı

Експедиційна команда здивувала наукову спільноту. Дослідники виявили унікальні знахідки на місці колишнього античного поселення Троя.

Відповідні кадри із розкопів на крайньому заході півострова Мала Азія виклало провідне турецьке видання Anadolu Ajansı. Зазначається, що легендарне місто, оспіване давньогрецьким поетом Гомером, до тепер зберігає безліч пам'яток минувшини у землі.

У межах колишньої Трої, розташованого у районі Тевфікіє, археологи віднайшли наконечник стріли, кістяк, а також інструмент для проколювання тканин і шкіри віком 3500 років. Тепер артефакти вивчають у лабораторних умовах у Стамбулі.

«Всі наші знахідки походять з одного культурного шару, вони взаємопов'язані, бо сягають пізньої бронзової доби. Поки точно сказати, яке плем'я їх зробило не можемо, але швидше за все використовували, прикріплюючи до знарядь для мисливства ігор і війни. Це не звичайні артефакти, які не можна знайти скрізь», — прокоментував ситуацію керівник експедиції професор Рюстем Аслан.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як у розграбованому кургані поблизу Котельви виявили давнього воїна. Співробітники Історико-культурного заповідника «Більськ» припускають — чоловік міг походити з авторитетного скифського роду.

Турецькі археологи відкопали грецькі артефакти віком понад 3500 років_1
Читайте також:
Історія
Починаючи з 1997-го щороку на зламі жовтня-листопада українці відзначають особливе свято. Воно уособлюється із ченцем Печерського монастиря.
27 жовтня, 12:54
Світ
Власник приватної оселі неподалік Парижа випадково виявив невеликий цвинтар під час ремонту. Там 700 років тому ховали ґерманців.
16 жовтня, 06:09
Історія
Дніпровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького поповнився експонатом. Фронтовики передали кам'яну статую XII століття.
25 вересня, 21:41
Мистецтво
Музичний твір славетного австрійського композитора пилився в одній із бібліотек Німеччини. Тепер він доступний широкому загалові.
22 вересня, 12:54
Історія
Проблематика наслідків Великого переселення народів у IV-VI століттях спокушає науковців ламати списи. Різні теорії звертають на манівці.
23 серпня, 21:42
Історія
Минуле українських земель писане-переписане на догоду чужинців-поневолювачів. Лише тепер повертаємо правду про Скифію на основі артефактів.
22 серпня, 06:05