Турецькі ЗМІ прирівняли боротьбу України до ізраїльського терору у Ґазі

ПОЛІТИКА
08.11.2023, 14:10
Турецькі ЗМІ прирівняли боротьбу України до ізраїльського терору у Ґазі

Російські агенти впливу активно працюють в країнах Сходу. Головна мета — зменшити рівень підтримки України та посіяти українофобію.

Показовий випадок стався днями після інтерв'ю Володимира Зеленського американському телеканалу NBC News. Деякі турецькі медіаресурси перебрехали слова президента, звинувативши у підтримці дій Ізраїля у смузі Ґази.

Під час спілкування з журналісткою Крістен Велкер у програмі «Meet the Press» Зеленський відповів на питання, які стосуються поточної ситуації у Передній Азії. Розпалювачами нової війни між Ізраїлем і Палестиною президент назвав Москву і Тегеран:

«Вони [росіяни — прим. ред.] хочуть, вони просто хочуть розділити світ, аби перевести фокус з України на іншу війну. І, якщо їм цього буде недостатньо — я повторюю це впродовж двох років: якщо їм цього буде недостатньо, цього справді буде недостатньо, тому що Сирії було недостатньо. Вони почали [війну — прим. ред.] в Україні, а після України, — на Близькому Сході вони продовжуватимуть утілювати у життя свій план. І ви бачите, що Іран підтримує їх в Україні, підтримує їх зброєю, а тепер знову на Близькому Сході у них спільна воєнна кампанія... У перший же день атаки ХАМАСу на Ізраїль ми виступили з офіційною позицією, засудивши напад терористів».

Натомість окремі турецькі ЗМІ, чия багатомільйонна аудиторія солідаризується з єдиновірцями-палестинцями, передали слова Зеленського у видозміненому вигляді. Зокрема, боротьбу українців проти російських окупантів чомусь прирівняли до ізраїльського терору у смузі Ґази тільки через те, що, недооцінивши ризики, Банкова публічно стала на бік Тель-Авіва.

Посольство України у Туреччині спростувало недостовірну інформацію про висловлювання Зеленського. Вітчизняні дипломати звернулися до турецького суспільства, заявивши, що Україна, проти якої триває несправедлива війна, однозначно не може підтримувати жахіття і закликає світ зробити все можливе задля припинення страждань цивільних у Палестині.

«Росія, яка почала війну проти України, зацікавлена відвернути увагу світу від неї та розсварити Україну з партнерами. Ми вдячні усім, хто дбає про правдиве висвітлення подій та бореться з дезінформацією. Також ми вдячні Туреччині, її лідеру та народу за підтримку нашого прагнення відновити мир в Україні та зробити світ більш справедливим. Глава Української держави у своєму інтерв'ю говорив про тих, хто розпалює ворожнечу та використовує терор, маючи на увазі росію та Іран.

Ці країни, вочевидь, зацікавлені у масштабуванні війни на Близькому Сході та у втягненні в цю війну багатьох народів. Саме росію та Іран президент України відзначив як спонсорів тероризму, і вони, як відомо, для багатьох країн світу, не дотримуються жодних правил і законів. Чіткі та однозначні слова Президента України, які автори фейку про нього намагаються сховати від турецького суспільства», — йдеться у заяві українського посольства в Анкарі.

Що ж насправді сказав Зеленський в інтерв'ю телеканалу NBC News із приводу ізраїльсько-палестинського конфлікту? Відповідаючи на питання журналістки, чи дотримується Ізраїль міжнародного права, президент заявив наступне:

«Я вам скажу відверто, ми сьогодні дивимося на цю ситуацію немов на щось нове, а це абсолютно не нова ситуація. Це вогонь, який вже десятиліттями палає між Ізраїлем і Палестиною, куди час від часу кидають свої сірники інші держави. І я впевнений, що за спонсоруванням ХАМАСу стояли росія та Іран. Ось, хто насправді винен у цьому конфлікті.

Тож, коли ми говоримо про закон, про правила, у ситуації, коли на вас нападають терористи, я підкреслюю це, — не діють жодні правила і закони, це просто вже поза законом, бо всі навколо рятують свої життя та воюють проти ворога наявними силами, які є у наявності. Треба визнати, що росія та Іран стоять за цим процесами. Я б ще додав Північну Корею, тому що нещодавно ви бачили, скільки на території Ґази було знайдено зразків північнокорейської зброї. Хтось же її туди доставляв.

Це абсолютний факт. Тож у ситуації, коли терористи наступають, якщо вони атакують цивільних, якщо вони відрізають дітям голови, — ти маєш повне право на захист своїх людей і захист своєї держави. Але водночас, якщо є можливість відкрити гуманітарні коридори, то це треба робити й увесь світ має цьому сприяти, щоби закінчити цю війну і трагедію людей».

Фактично, з вищенаведеного видно, що Зеленський аж ніяк не займає чіткої ні проізраїльської, ні пропалестинської позиції, радше нейтральну, як у випадку американців щодо України; тобто, мир для всіх доступними шляхами. Певно, через це режим Біньяміна Нетаньягу і відмовився приймати Зеленського, який для сіоністів виявися не зовсім своїм — не 100%-м євреєм.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Мавпуючи московських васалів, прем'єр-міністр КНР розвісив локшину на вуха зажерливих єврокомуністів. Сталося це у швейцарському Давосі.
21 січня, 07:59
Спорт
Гравців клубів «Антальяспор» Саґіва Єхезкеля та «Башакшехір» Едена Карцева затримали у Туреччині. Вони «публічно розпалювали ворожнечу».
16 січня, 06:08
Опінії
Час переконувати закордонних «рускоговорящіх» за рахунок платників податків і обмежених ресурсів для оборони країни точно минув!
04 січня, 11:55
Політика
Старша донька 45-го американського президента разом із чоловіком перебувають з офіційним візитом в Ізраїлі. Подібне тягне до подібного.
22.12.2023, 19:45
Світ
Головний російський воєнний злочинець звернувся із багатогодинним словесним проносом до власного плебсу. Нічого нового він не сказав.
15.12.2023, 12:48
Політика
Російський бункерний дід оголосив, що балотуватиметься на прийдешніх президентських виборах. Уже зараз рівень його підтримки перевищує 73%.
11.12.2023, 08:23